Wojna gigantów o pierniczki świąteczne - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Wojna gigantów o pierniczki świąteczne

Wojna gigantów o pierniczki świąteczne

Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał wprowadzania do obrotu opakowania Pierniczków świątecznych marki Gellwe. Sąd uznał roszczenie firmy Dr. Oetker. Wyrok nie jest prawomocny.

Wyrok katowickiego sądu zapadł po zgłoszeniu roszczenia przez firmę Dr. Oetker. Zdaniem powoda na opakowaniu Pierniczków świątecznych marki Gellwe wykorzystano utrwalony wizerunek opakowania dobrze znanych „Pierniczków świątecznych” marki Dr. Oetker. Sąd uznał, że FoodCare Sp. z o.o., właściciel marki Gellwe, popełnił czyn nieuczciwej konkurencji stanowiący naruszenie chronionych prawem interesów Dr. Oetker Polska.

Wydany przez sąd zakaz wprowadzania do obrotu dotyczy opakowania Pierniczków świątecznych w proszku – w jakiejkolwiek formie i o jakiejkolwiek gramaturze – z następującymi elementami na przedniej ściance: zielonym tłem, elementem graficznym przedstawiającym stos pierniczków dekorowanych białym lukrem, umieszczonym w dolnej połowie kompozycji, oznaczeniem producenta znajdującym się na górze po lewej stronie, nazwą „pierniczki” pisaną białą czcionką, umieszczoną w górnej połowie kompozycji, wizerunkiem etykietki, na której na czerwonym tle są umieszczone informacje dodatkowe.

Każdy przypadek naruszenia przez FoodCare Sp. z o.o. powyższego zakazu poprzez dalsze używanie tego opakowania w obrocie gospodarczym, według postanowienia katowickiego sądu, jest zagrożone nakazaniem zapłaty kary 10 tysięcy złotych.

Wykonując postanowienie Sądu, komornik sądowy dokonał również zajęcia opakowań Pierniczków świątecznych marki Gellwe z wymienionymi wyżej elementami, w dostępnych formach i gramaturach, znajdujących się na terenie przedsiębiorstwa FoodCare Sp. z o.o. i magazynów, w których są składowane.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Katowicach, XXIV Wydział Własności Intelektualnej, z dnia 23.11.2020 r., o zabezpieczeniu roszczeń Dr. Oetker Sp. z o.o. wobec FoodCare Sp. z o.o. (sygn. akt XXIV GWo 22/20), jest nieprawomocne. FoodCare Sp. z o.o. może wnieść zażalenie na to postanowienie.

O sprawie poinformowała w komunikacie na swojej stronie firma Dr. Oetker Sp. z o.o.

FoodCare Sp. z o.o., właściciel marki Gellwe, na razie nie odniósł się do wyroku i nie poinformował, czy wniesie zażalenie na postanowienie sądu.

Tagi

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >