Wiemy, kto zagra Violettę Villas!

Sandra Drzymalska w "39 i pół tygodnia"

Dowiedz się, kto wcieli się rolę słynnej piosenkarki w filmie „Dzięcioł i Violetta”. Będzie to Sandra Drzymalska. Przedstawiamy sylwetkę aktorki.

Zmarła w 2011 roku Violetta Villas budziła podziw dzięki swoim wokalnym zdolnościom i talentowi, jednak jej życie nie było usłane różami i stanowiło materiał na pełen emocji film. Wygląda na to, że faktycznie tak się stanie. Obecnie trwają prace nad filmową biografią piosenkarki. Film „Violetta i dzięcioł” ma przybliżać widzom historię artystki („dzięciołem” Villas nazywała swojego syna, Krzysztofa Gospodarka). Obraz wyreżyseruje Karolina Bielawska.

W środowisku filmowym oraz wśród fanów duże emocje budziła kwestia obsady. Jak pisał wcześniej „Super Express”, w artystkę ponoć miała się wcielić Natasza Urbańska. Wcześniej do tej roli przymierzane były między innymi znana piosenkarka Margaret – między innymi ze względu na fizyczne podobieństwo – a także aktorka i piosenkarka Michalina Olszańska. Ostatecznie okazało się, że żadna z wymienionych artystek nie wcieli się w główną rolę.

Sandra Drzymalska jako Violetta Villas

Słynną piosenkarkę w filmie biograficznym zagra Sandra Drzymalska, aktorka znana między innymi z serialu „Stulecie winnych”, w którym kreowała postać Łucji Koszykowskiej. O swoim wyborze oficjalnie w mediach społecznościowych poinformowali już producenci z Lava Films:

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że w rolę Violetty Villas wcieli się Sandra Drzymalska znana z takich filmów jak „Sole” (reż. Carlo Sironi), „IO reż. (Jerzy Skolimowski) czy serialu Netflixa „Sexify” – czytamy.

Jak powiedziała serwisowi Onet.pl reżyserka Karolina Bielawska, do głównej roli w swym fabularnym debiucie potrzebowała „wszechstronnej, odważnej aktorki”:

Oczy. Ich się nie oszuka. Sandra ma w nich szaleństwo i siłę, której potrzebujemy. Przekonała nie tylko mnie, również producentów i rodzinę artystki” – powiedziała Bielawska.

Sandra Drzymalska i jej artystyczny dorobek

Sandra Drzymalska ma 29 lat. W 2017 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Grała między innymi w takich produkcjach jak „Belfer”, „Stulecie Winnych”, „IO” czy „Sexify”. Jest laureatką kilku wyróżnień, otrzymała między innymi statuetkę „Złoty Anioł Bella Women” na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Tofifest” w Toruniu, wyróżnienie w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, otrzymała również Wyróżnienie Specjalne na Festival du Nouveau Cinema w Montrealu oraz Wyróżnienie za „osobowość i talent bijący z ekranu” w Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Chcesz poznać historie z życia gwiazd? Włącz Radio Pogoda codziennie o 22:00 i słuchaj wywiadów z największymi gwiazdami kina i muzyki!

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 80 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

Sprawdź też:

Powiązane

Wyniki Lotto 4.10.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia] i EuroJackpot

Wybory parlamentarne 2023. Kiedy będziemy wybierać posłów i senatorów?

Jak zabezpieczyć róże przed zimą?