Watykan: Śledztwo ws. polubienia przez papieża frywolnego zdjęcia

Fot. Pixabay.com

Po tym jak któraś z osób obsługujących instagramowe konto papieża Franciszka polubiła zdjęcie półnagiej modelki, Watykan wszczął śledztwo, żeby znaleźć winowajcę. Dowiedz się, kogo „polubił” papież.

Nie milkną echa wpadki w Watykanie. Sprawa polubienia przez papieża Franciszka frywolnego zdjęcia na Instagramie była komentowana na całym świecie. Teraz Watykan wszczął śledztwo, żeby dowiedzieć się, kto z obsługujących konto biskupa Rzymu odpowiada za tę wpadkę.

Afera „polubieniowa” w Watykanie

Kilka dni temu jedno ze zdjęć brazylijskiej modelki erotycznej Natalii Garibotto na Instagramie zostało polubione przez oficjalne konto papieża. Od razu wzbudziło to zainteresowanie internautów, ponieważ mało kto spodziewałby się po następcy św. Piotra zainteresowania fotografią zmysłowo wyginającej się kobiety, ubranej w niewiele zakrywający, sugestywny strój uczennicy. Po jakimś czasie polubienie zlikwidowano, ale ten fakt nie umknął czujnym oczom internautów.

Zdjęcie „polubione” przez konto papieża Franciszka. Fot. Instagram

Teraz władze Watykanu postanowiły wszcząć w tej sprawie śledztwo, żeby znaleźć winnego. Śledczy chcą się dowiedzieć, kto osobiście kliknął „serduszko” pod frywolnym zdjęciem. Jednocześnie Katolicka Agencja Informacyjna podała, powołując się na źródła w Stolicy Apostolskiej, że papieskie konto na Instagramie obsługuje cały zespół pracowników. Agencja nie podaje, czy Franciszek ma dostęp do swojego konta, ani czy w ogóle wie, co oznacza polubienie w mediach społecznościowych.

Sama modelka po wybuchu afery powiedziała w opublikowanym przez siebie nagraniu, że teraz przynajmniej „pójdzie do nieba”. Potem usunęła filmik ze swojego profilu.

Nie pierwsze niezwykłe „polubienie” Franciszka

To nie pierwsza sytuacja, w której papież „polubił” stworzenie działające na pograniczu branży dla dorosłych. W 2014 roku Franciszek pobłogosławił papugę podaną mu przez jednego z pielgrzymów na placu Świętego Piotra w Rzymie. Zwierzę należało do męskiego striptizera.

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?