„U Pana Boga w Królowym Moście” – będzie kolejna część serii. Możesz w niej zagrać!

"U Pana Boga za piecem" kadr z filmu, mat. pras.

Trwają zdjęcia do filmu Jacka Bromskiego „U Pana Boga w Królowym Moście”. Producenci szukają statystów w każdym wieku – sprawdź, gdzie się zgłosić na casting.

„U Pana Boga w Królowym Moście” kontynuacją serii

Do tej pory Jacek Bromski nakręcił trzy filmy z tej serii, były to „U Pana Boga za piecem” (1998), „U Pana Boga w ogródku” (2007) oraz „”U Pana Boga za miedzą” (2009). Fabuła całej serii rozgrywa się na Podlasiu, w miejscowości Królowy Most, gdzie nic nie może się odbyć bez wiedzy księdza Antoniego, a na tle sielskiego życia miasteczka rozgrywają się sprawy codzienne, kryminalne, a także miłosne. Seria cieszy się w Polsce ogromną popularnością, dlatego po sukcesie pierwszej części powstały dwie kolejne, a teraz Jacek Bromski kręci czwartą już część pod tytułem „U Pana Boga w Królowym Moście”.

Reżyser szuka statystów

Akcja „U Pana Boga z Królowym Moście” rozgrywa się na Podlasiu, zdjęcia – tak jak do tej pory – kręcone są w Supraślu, Tykocinie i Sokółce. Producenci poszukują statystów w każdym wieku, dlatego zorganizowali castingi dla mieszkańców Podlasie. Odbędą się one:

  • 6.08 w Supraślu od 16:00 do 20:00 w Parafii rzymskokatolickiej pw Świętej Trójcy, ul Piłsudskiego 7/3
  • 6.08 w Tykocinie, od 9:00 do 14:00, Port Kultury Tykocin ul. Złota 2
  • 7.08 w Sokółce od 10:00 – 15:00, Sokólski Ośrodek Kultury ul. Piłsudskiego 1

Praca statysty na planie będzie oczywiście odpłatna.

„U Pana Boga w Królowym Moście” – fabuła

Mimo, że film jest jeszcze na etapie zdjęć, reżyser Jacek Bromski już uchylił rąbka tajemnicy co do fabuły najnowszej serii. W podziemiach kościoła w Królowym Moście pewna studentka archeologii odnajdzie uniwersał króla Jana Kazimierza. Zamurowany w ścianie dokument nadawał niepodległość księstwu wokół Królowego Mostu. Powstaje więc pomysł założenia państwa – Republiki Królowego Mostu. Wymaga to jednak wielu starań, na tle których rozgrywają się wątki miłosne i obyczajowe.

„U Pana Boga w Królowym Moście” – obsada

W filmie jak zawsze zagrają aktorzy z Białostockiego Teatru Lalek, czyli w roli księdza Antoniego – Krzysztof Dzierma, Alicja Bach jako Ratajowa, Andrzej Zaborski jako komendant Henryk. Zabraknie tylko Mieczysława Fiedorowa, który grał burmistrza, gdyż aktor zmarł w 2011 roku. Reżyser zapowiada jednak, że pojawią się jego zdjęcia i odwołania do dawnego burmistrza.

Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 90 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

ZOBACZ TEŻ:

Powiązane

Wyniki Lotto 4.10.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia] i EuroJackpot

Wybory parlamentarne 2023. Kiedy będziemy wybierać posłów i senatorów?

Jak zabezpieczyć róże przed zimą?