TikTok – co to jest, jak działa i na czym polega?

TikTok Fot. Pixabay

TikTok – aplikacja, która umożliwia użytkownikom dzielenie się krótki mi filmikami wideo. Dowiedz się więcej o tym programie.

Media społecznościowe szturmem zdobyły ludzkie serca. Na całym świecie z różnego rodzaju programów do komunikowania się z innymi korzystają miliardy ludzi. Najwięcej z nich ma swoje konto na Facebooku – liczba użytkowników portalu Marka Zuckerberga wynosi ponad 2,4 mld ludzi (z FB Messengera korzysta 1,3 mld osób). Liczba aktywnych użytkowników YouTube wynosi już 2 mld a Whatsappa – 1,6 mld. Aplikacja Wechat ma ponad 1,5 md użytkowników, Instagram – miliard, a TikTok – 800 mln (wszystkie dane z serwisu socialpress.pl).

Na czym polega TikToK

Aplikacja TikTok (w Chinach znana jako Douyin) oferuje swoim użytkownikom wysyłania filmików wideo, trwających nie dłużej niż 60 sekund. Zazwyczaj są to filmiki muzyczne, połączone z tańcem lub udawaniem celebrytów. Często dodający filmiki naśladują znanych wykonawców, udając że śpiewają ich piosenki. Popularne są również krótkie komediowe występy (stand-upy), popisywanie się własną tężyzną fizyczną, relacje na żywo albo poradniki z dziedziny urody czy życiowych spraw.

Największą popularnością aplikacja cieszy się wśród młodzieży w wieku od 13 do 24 lat, choć korzysta z niej również coraz więcej osób dorosłych

TikTok powstał w Chinach w 2016 roku i od tamtego czasu zdobywa coraz więcej fanów. W 2017 roku właściciel aplikacji, przedsiębiorstwo ByteDance, wykupiło konkurencyjną aplikację Musical.ly i tak TikTok zajął jej miejsce na rynku mediów społecznościowych.

TikTok jest dostępny dla telefonów z systemem Android i iOS, w Google Play i App Store.

Uwaga na swoje dane

Korzystający z aplikacji muszą jednak mieć świadomość, że gromadzi ona ogromną ilość danych o swoich użytkownikach. Aplikacja wymaga między innymi uprawnień do lokalizacji użytkownika, nagrań dźwiękowych,kamer i kontaktów, dlatego nie zaleca się jej instalowania ludziom ceniącym własną prywatność i pilnujących swoich danych.

Czytaj też: Jak usunąć konto na Facebooku

Jak usunąć konto na Instagramie

Powiązane

Wyniki Lotto 2.07.2022, godz. 14.00, sobota [Multi Multi, Kaskada, Super Szansa]

Czy tatuaże z henny są bezpieczne?

Życzenia na urodziny dla każdego