Szybkie testy na koronawirusa na Lotnisku Chopina w Warszawie

Mobilny punkt pobrań szybkich testów na koronawirusa na Lotnisku Chopina zlokalizowany jest w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport vis-à-vis hali odlotów. Fot. Adrian Grycuk, Wikimedia Commons

Od dziś pasażerowie odlatujący z lotniska na stołecznym Okęciu będą mają możliwość wykonania szybkich testów diagnostycznych w kierunku COVID-19. Podobne udogodnienia funkcjonują już na innych polskich lotniskach.

Mobilny punkt pobrań (MOP) na warszawskim lotnisku Chopina zorganizowano przede wszystkim ze względu na pasażerów odlatujących do Królestwa Niderlandów. Okazanie negatywnego wyniku testu antygenowego na koronawirusa wykonanego nie wcześniej niż 4 godziny przed odlotem to wymóg, który wprowadziły władze Królestwa Niderlandów. Punkt pobrań będzie otwierany na 4 godziny przed odlotem samolotów do Holandii, a zamykany na 40 minut przed ostatnim odlotem z Lotniska Chopina w danym dniu.

Mobilny punkt pobrań (MOP) testów na koronawirusa został zorganizowany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Punkt zlokalizowany jest w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, który znajduje się bezpośrednio przed budynkiem Terminalu Lotniska Chopina, na wysokości strefy odlotów. Wejście do MOP znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do hotelu, na wprost Terminala A Lotniska Chopina.

Cena testu antygenowego w kierunku COVID-19 wynosi 200 zł. Preferowana jest płatność kartą. Wynik dostaje się po 20 minutach. Zaświadczenie z wynikiem wydawane jest w języku angielskim, natomiast każdy pozytywny wynik będzie zgłaszany do Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Mobilne punkty pobrań szybkich testów w kierunku koronawirusa w związku z decyzją władz Królestwa Niderlandów w ekspresowym tempie zorganizowały już inne polskie lotniska.

Takie miejsca funkcjonują już we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, w Katowicach i Krakowie.

Ceny szybkich testów na koronawirusa wykonywanych na lotniskach są zbliżone, wszędzie też pasażerowie od razu otrzymują wyniki badań w języku angielskim. W punktach pobrań preferowana jest płatność kartą. W Poznaniu test antygenowy kosztuje 149 zł, a test genetyczny metodą RT LAMP 219 zł. Podróżni lecący z Wrocławia za test zapłacą 120 zł. W Gdańsku w dni powszednie test antygenowy kosztuje 160 zł, natomiast w weekend – 200 zł. Na lotnisku w krakowskich Balicach koszt badania wynosi 200 PLN, natomiast w katowickich Pyrzowicach – 120 zł. W cenach testów zawarty jest już koszt tłumaczenia wyniku na język angielski.

Przeczytaj też:

Testy na koronawirusa – który zrobić, jak się przygotować?

Powiązane

Przepisy z PRL-u: Jak zrobić domowe krówki?

Czy trzeba zapylać pomidory w tunelu? Wyjaśniamy

Haubice M777 – królowe pola bitwy pomagają Ukrainie