Słoń kontra krokodyl: dramatyczna walka w Afryce [Zobacz nagranie] » Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia

Słoń kontra krokodyl: dramatyczna walka w Afryce [Zobacz nagranie]

Słoń walczył z krokodylem w rzece Luangwa w Afryce. Zdjęcie ilustracyjne Fot. Ramon Bucard/Unsplash

Zobacz niezwykły film, na którym słoń zostaje zaatakowany przez krokodyla. Sprawdź, jak wyglądało to starcie. Film nagrał przewodnik z Parku Narodowego Krugera w Afryce.

Przyroda zaskakuje nas na każdym kroku. Pisaliśmy już między innymi o niezwykłym ptaku, który potrafi bez odpoczynku przelecieć cały ocean albo o najdziwniejszych rekordach, których dokonują ludzie na całym świecie. Teraz opisujemy niezwykłe wydarzenie, do którego doszło w Afryce i które mało kto ma okazję obserwować.

Walka słonia z krokodylem w rzece Luangwa

53-letni przewodnik safari Emmanuel Sauti nagrał niecodzienne zdarzenie, które miało miejsce w rzece Luangwa – dopływu Zambezi i jednej z czterech najdłuższych rzek Zambii. Swoim filmem podzielił się z serwisem LatestSightings.com. Jak wspomina przewodnik, właśnie wracał łodzią z urlopu w domu do pracy. W pewnym momencie zauważył ruch w wodzie – coś, co okazało się widowiskiem jedynym w swoim rodzaju.

„Kiedy wydarzenia zaczęły się rozgrywać na naszych oczach, zdaliśmy sobie sprawę, że w wodzie walczą ze sobą słoń i krokodyl. Miałem mieszane uczucia: z jednej strony obawiałem się o krokodyla, ponieważ słonie są naprawdę ogromne. Jednak byłem bardzo podekscytowany obserwowaniem tak rzadkiej sceny. A było co oglądać: słoń się nie cackał, a krokodyl tez nie odpuszczał” – ekscytował się afrykański przewodnik.

Poniżej możesz zobaczyć, jak wyglądała walka tych dwóch zwierząt:

Walka słonia z krokodylem

Krokodyle z reguły polują raczej na antylopy, zebry i mniejsze stworzenia, jak choćby ryby. To, by krokodyl poważył się zaatakować tak ogromne zwierzę jak słoń, jest czymś niesłychanym. Możliwe, że krokodylem kierował skrajny głód albo… nadmierna ambicja.

„Ostatecznie słoniowi udało się strącić krokodyla i przejść na drugi brzeg rzeki. To była duża ulga. Muszą powiedzieć, że była to dla mnie najbardziej wzruszająca chwila w karierze przewodnika safari. Po raz pierwszy też widziałem, jak słoń walczy z krokodylem. Jako przewodnik mogłem obserwować niesamowite sceny z życia dzikiej przyrody, ale to z pewnością była najdoniośnielsza z nich. […] To takie chwile jak ta sprawiają, że jestem wdzięczny za możliwość wykonywania swojej pracy” – powiedział Emmanuel Sauti.

Największy krokodyl w historii

Podstępny gad, który zaatakował słonia, nie był ułomkiem, ale też można się zastanowić, jak poszłoby jego znacznie większemu kuzynowi. Na szczęście mieszka on w Australii, więc raczej się nie spotkają. Największymi krokodylami świata są te żyjące na Antypodach, znane jako różańcowe lub słonowodne. Spotykano już osobniki długie na ponad 6 metrów i ważące ponad tonę. Rekordzistą, wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa był okaz żyjący w Parku Narodowym Bhitarkanika w Indiach: mierzył 7,1 m długości i ważył dwie tony.

Szukasz chwili wytchnienia? Słuchaj Radia Pogoda!

Zobacz też:

Powiązane

Wakacje w tych miejscach to zły pomysł. Okropne prognozy

Grecja – 10 najpiękniejszych wysp

Trasy rowerowe wzdłuż linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej