Rolling Stones bez Charliego Wattsa na trasie „No Filter” - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Rolling Stones bez Charliego Wattsa na trasie „No Filter”

Rolling Stones bez Charliego Wattsa na trasie „No Filter”

, ,

Charlie Watts, perkusista legendarnej grupy Rolling Stones, nie weźmie udziału w zbliżającej się trasie koncertowej zespołu po USA. Dowiedz się, kto go zastąpi.

Watts, który w czerwcu skończył 80 lat, musiał poddać się zabiegowi medycznemu, którego szczegółów nie ujawniono. Jak poinformował rzecznik grupy na Twitterze, słynny perkusista musi teraz odpocząć i nabrać sił po zabiegu.

„Charlie przeszedł zabieg, który zakończył się całkowitym powodzeniem, jednak w tym tygodniu lekarze powiedzieli, że potrzebuje on odpowiedniego wypoczynku i musi nabrać sił. To – łagodnie mówiąc – bardzo rozczarowujące w kontekście mających się rozpocząć w ciągu najbliższych tygodni prób, ale też nikt nie spodziewał się, że coś takiego nastąpi” – czytamy w oświadczeniu.

Prawie 60 lat razem

Jak wyjaśnił w oświadczeniu perkusista, aby nie rozczarować fanów, dopilnował, żeby jego miejsce zajął zdolny perkusista:

„Choć raz nie zgrałem się czasowo. Ciężko pracuję nad tym, żeby w pełni wrócić do formy, jednak dzisiaj musiałem zaakceptować to, co mi doradzili specjaliści, twierdzący, że może to jeszcze potrwać. Po tym jak wiele naszych fanów ucierpiało w wyniku COVID-19, naprawdę nie chcę rozczarować wszystkich, którzy zapłacili za bilety kolejnym odwołaniem występów lub ich przełożeniem. Poprosiłem więc mojego dobrego przyjaciela Steve’a Jordana, żeby zajął moje miejsce” – czytamy.

Kim jest zastępca Wattsa?

Steve Jordan to perkusista, który już wcześniej grał razem z Keithem Richardsem w ubiegłych latach oraz był członkiem zespołów muzycznych pracujących przy słynnych programach typu talk-show: „Saturday Night Live” i „Late Night with David Letterman”.

Trasa koncertowa Rolling Stonesów nazwana „No Filter” rozpocznie się 26 września w mieście St. Louis. Zespół zagra jeszcze w Dallas, Atlancie, Los Angeles oraz w Las Vegas. Początkowo w 2020 roku grupa miała wystąpić w 15 miastach, jednak z powodu pandemii koronawirusa plany trzeba było zarzucić.

Zobacz też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >