Disney Cruise Line: pasażerowie od 5. roku życia muszą być w pełni zaszczepieni

Od połowy stycznia wszyscy pasażerowie rejsów Disney Cruise Line powyżej 5. roku życia będą musieli być w pełni zaszczepieni. Fot. Flickr

Disney Cruise Line poinformowało, że od połowy stycznia wszyscy jego goście w wieku powyżej 5 lat będą musieli być w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Uczestnicy rejsów Disneya w wieku 12 lat i starsi już teraz muszą być zaszczepieni

Obowiązek szczepień wejdzie w życie 13 stycznia i będzie miał zastosowanie do rejsów w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Do tego czasu niezaszczepieni goście w wieku od 5 do 11 lat muszą wykonać test na koronawirusa przed wyjazdem. Obecnie goście w wieku 12 lat i starsi oraz wszyscy członkowie załogi na statkach Disneya muszą być w pełni zaszczepieni.

Nowy wymóg pojawił się wkrótce po tym, jak federalne organy regulacyjne dopuściły szczepionkę pediatryczną firmy Pfizer-BioNTech dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Większość innych głównych linii wycieczkowych – podobnie jak Disney – wymagała pełnego zaszczepienia od pasażerów w wieku co najmniej 12 lat. Niektóre firmy, takie jak Carnival Cruise Line, Royal Caribbean Group i MSC Cruises, zezwalają na wejście na pokład swoich statków nieszczepionym dzieciom z negatywnym wynikiem testów na COVID, ale wymagane jest pełne zaszczepienie co najmniej 95 procent pasażerów.

100 proc. załogi i 95 proc. pasażerów powinno być zaszczepionych

„Myślę, że zmierzamy w kierunku, w którym podczas każdego rejsu zaszczepi się 100 procent załogi i 95 procent lub więcej gości” – twierdzi dyrektor generalny Royal Caribbean, Richard Fain.

Norwegian Cruise Line mające bardzo rygorystyczne zasady dotyczących szczepień wymaga pełnego zaszczepienia wszystkich pasażerów i załogi – w tym kwalifikujących się dzieci. Linia niedawno ogłosiła, że ​​przepisy te zostaną przedłużone na czas nieokreślony.

Aby zachęcić do rodzinnych wakacji na rejsach wycieczkowych, Holland American Line ogłosiła niedawno nową ofertę umożliwiającą w pełni zaszczepionym dzieciom w wieku od 5 do 17 lat pływanie za darmo jako trzeci i czwarty gość w tej samej kabinie.

Przeczytaj też:

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?

1 comment

Grecja wprowadza ograniczenia dla nieszczepionych – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 20 listopada 2021 - 00:37
[…] Podróże […]
Dodaj komentarz