Quiz. Z którego filmu pochodzi ten cytat? "Madagaskar" czy "Shrek"? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Z którego filmu pochodzi ten cytat? „Madagaskar” czy „Shrek”?

Quiz. Z którego filmu pochodzi ten cytat? „Madagaskar” czy „Shrek”?

Pierwsza część „Shreka” miała swoją premierę już ponad 20 lat temu. Inny kultowy film animowany – „Madagaskar” – powstał zaledwie cztery lata później. Czy znasz obie te produkcje? Czy wiesz skąd pochodzą te cytaty? Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, czy osiągniesz lepszy wynik niż Twoje dzieci bądź wnuki!

„Madagaskar” i „Shrek” należą do sztandarowych produkcji studia DreamWorks. Są uznawane za kultowe filmy animowane. Któż bowiem nie oglądał przygód sympatycznego ogra i jego wiernego towarzysza? A może jest ktoś, kto nie kojarzy złotoustego króla Juliana? Sprawdź swoją znajomość cytatów z ulubionych filmów, rozwiązując ten prosty quiz.

Zobacz także: Quiz. Z którego polskiego serialu pochodzi ten cytat? 7/10 to pestka

Rozwiąż quiz – „Shrek” czy „Madagaskar”?

„Madagaskar” to film o historii czterech zwierząt z zoo w Central Parku – żyrafy Melmana, lwa Aleksa, zebry Marty’ego, a także hipopotamicy Glorii. Marty zawsze marzył o tym, aby zobaczyć kiedyś swoje naturalne środowisko – trawiaste tereny południowo-wschodniej Afryki. Tymczasem cztery pingwiny z ogrodu zoologicznego, postanowiły opracować plan ucieczki. Zebra postanawia iść ich tropem, a jego przyjaciele nie pozostawiają go w tym samego. Ucieczka zwierząta wywołuje panikę w Nowym Jorku. Ostatecznie zapada decyzja o przetransportowaniu ich do Afryki. Statek przejmują jednak Rico, Szeregowy, Skipper i Kowalski. Przyjaciele trafiają przypadkowo na wyspę Madagaskar.

„Shrek” to opowieść o wielkim, zielonym samotniku – ogrze żyjącym na bagnach. Główny bohater jest bardzo szczęśliwy w swojej samotni. Wszystko zmienia się, gdy Lord Farquaad wydaje rozkaz wysiedlenia tam wszystkich baśniowych stworów. To dla Shreka zbyt wiele. Stroniący od towarzystwa ogr, chce odzyskać swoją ziemię i pozbyć się niechcianych gości. Wkrótce zawiera z władcą układ – uzyska prawa do ziem, jeśli uwolni ze smoczej wieży piękną królewnę – Fionę. W drodze towarzyszy mu gadatliwy osioł, który wkrótce staje się jego najlepszym przyjacielem.

Zobacz także: Quiz. Irena Kwiatkowska – nie tylko kobieta pracująca. Sprawdź, czy znasz role aktorki i zdobądź przynajmniej 8/10!

Z której produkcji pochodzą te cytaty?

Czy wiesz, z którego filmu pochodzą poniższe cytaty? Sprawdź znajomość tych dwóch filmów i rozwiąż nasz quiz!

Zobacz także: Quiz. Kto to wykonywał? Maanam czy Bajm? 8/10 to pestka 

Quiz. Z którego filmu pochodzi ten cytat? "Madagaskar" czy "Shrek"?

Pytanie 1 z 10

„Zainwestuj w TikTaki, bo ci jedzie!”

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Kto to śpiewał: Trojanowska czy Ostrowska? 7/10 to obowiązek

Zbierz informacje, które pomogą Ci lepiej rozwiązywać QUIZY słuchając Radia Pogoda!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >