Quiz. Tymi słodyczami zajadaliśmy się w PRL-u. Jeśli pamiętasz te czasy, zdobędziesz 12/12 - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Tymi słodyczami zajadaliśmy się w PRL-u. Jeśli pamiętasz te czasy, zdobędziesz 12/12

Quiz. Tymi słodyczami zajadaliśmy się w PRL-u. Jeśli pamiętasz te czasy, zdobędziesz 12/12

Choć trudno było je dostać w sklepach, ich smak pamiętamy do dziś. Jakie były najpyszniejsze słodycze, które chętnie jedzono w czasach PRL-u? Sprawdź, czy je pamiętasz i rozwiąż nasz quiz.

Choć czasy PRL-u już dawno za nami, wiele osób wciąż tęskni za smakami tamtego okresu. Jeśli na samą myśl o słodkościach, które gościły kiedyś na sklepowych półkach, z ust cieknie Ci ślinka, rozwiąż poniższy quiz. Pytamy o kultowe smakołyki, którymi przed laty zajadał się każdy.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Ptasie mleczko, andruty, irysy i delicje to tylko niektóre ze słodkości, które królowały w czasach PRL-u. Co jeszcze uwielbiali przed laty jeść Polacy? Sprawdź i przetestuj swoją wiedzę w naszym quizie.

Zobacz także: Quiz. Tylko kultowe telenowele! Żyła nimi cała Polska

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo…

Zobacz także: Quiz. Rozpoznaj kultowy serial po czołówce. Masz tylko jeden kadr!

Te słodkości były ulubionymi przysmakami Polaków

Dla wielu osób czasy PRL-u nie należały do najłatwiejszych. Większość ludzi kojarzy je z długimi kolejkami, w których godzinami wyczekiwano na zakup potrzebnych towarów. Żywność nie była wówczas tak łatwo dostępna jak dziś, a o słodyczach często można było jedynie pomarzyć. Kiedy jednak zdołało się już je dostać, ich pyszny smak wynagradzał wcześniejsze niedogodności.

Zobacz także: Quiz. Wybitne artystki PRL. Tylko mistrz rozpozna 10/12 kultowych przebojów

Quiz. Tymi słodyczami zajadaliśmy się w PRL-u

Jakie słodycze najchętniej jedli Polacy w czasach PRL-u? Przekonaj się i rozwiąż poniższy quiz. Przed Tobą dwanaście pytań o najbardziej kultowe przysmaki minionych lat. Czy uda Ci się poprawnie odpowiedzieć na każde z nich? Sprawdź sam! Powodzenia!

Pytanie 1 z 12
Jak nazywały się gumy balonowe, na których owijce można było znaleźć obrazkową historyjkę?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >