Quiz. Słynne gwiazdy z PRL-u. Dopasuj nazwisko do twarzy. 6/10 to mało! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Słynne gwiazdy z PRL-u. Dopasuj nazwisko do twarzy. 6/10 to mało!

Quiz. Słynne gwiazdy z PRL-u. Dopasuj nazwisko do twarzy. 6/10 to mało!

Jak dobrze znasz czasy PRL-u? Czy rozpoznajesz twarze widoczne na zdjęciach i czy potrafisz dopasować je do konkretnych nazwisk? Sprawdź swoją pamięć i rozwiąż nasz quiz!

Ci aktorzy z pewnością nigdy nie dadzą o sobie zapomnieć! Grali w wielu kultowych produkcjach i nie można im odmówić talentu i wyjątkowego kunsztu aktorskiego. Czy jednak potrafisz dopasować nazwisko do twarzy? Nie każdemu się to udaje! Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż poniższy quiz.

Zobacz także: Andrzej Rosiewicz wciąż występuje. 79-letni artysta nie ma wyjścia

Czasy PRL w Polsce

PRL to okres w dziejach Polski, który budził w ludziach wiele skrajnych emocji – od strachu po sentyment. Historia PRL-u pełna ludzkich dramatów i absurdów. Niektóre z nich możemy teraz wspominać z rozrzewnieniem, czy nawet sentymentem. Ale jeszcze 30 lat temu stanowiły one prawdziwą udrękę dla obywateli. Kartki i limity uprzykrzały życie obywatelom, a kartkowane było dosłownie wszystko. Od benzyny, po obuwie i kiełbasę.

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz piosenki Piotra Szczepanika? 6/10 to minimum!

Quiz – kino w czasach PRL-u

Produkcja filmowa była w PRL, na każdym etapie była podporządkowana polityce kulturalnej władz. Władzy politycznej podporządkowane były wszystkie szczeble produkcji i dystrybucji filmów. W Polsce panowała wówczas większa wolność, niż w pozostałych państwach bloku, jednakże władze nigdy nie zrezygnowały z kontroli nad kinematografią. Wiązało się to z cenzurowaniem wszelkich treści filmowych, teatralnych, muzycznych oraz literackich.

Zobacz także: Kim była „Anna Maria” z piosenki Krajewskiego? Długo skrywał ten sekret

Jak dobrze znasz aktorów z czasów PRL-u? Czy potrafisz odgadnąć jak nazywają się ci artyści? Sprawdź swoją pamięć, rozwiązując quiz!

Kto to?

Kto to?

Kto to?

Kto to?

Kto to?

Kto to?

Kto to?

Kto to?

Kto to?

Kto to?

Zobacz także: Przepis na jędrne i chrupkie kurki na masełku. Rozpływają się w ustach!

Zbierz informacje, które pomogą Ci lepiej rozwiązywać QUIZY słuchając Radia Pogoda!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >