Quiz. Rosiewicz czy Smoleń? 9/12 to obowiązek! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Rosiewicz czy Smoleń? 9/12 to obowiązek!

Quiz. Rosiewicz czy Smoleń? 9/12 to obowiązek!

Andrzej Rosiewicz i Bohdan Smoleń to jedni z najzabawniejszych artystów PRL-u. Satyrycy tworzyli i wykonywali w tamtych czasach piosenki, które bawiły do łez. Czy pamiętasz ich twórczość? Rozwiąż quiz!

Bohdan Smoleń i Andrzej Rosiewicz to artyści, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Na ich koncie znalazło się mnóstwo występów i utworów, które śpiewamy po dziś dzień. Czy znasz ich twórczość i przebieg kariery? Przekonaj się, rozwiązując poniższy quiz.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Quiz. Pamiętasz PRL? Musisz znać te produkty! 8/10 to wyzwanie

Quiz. Bohdan Smoleń czy Andrzej Rosiewicz?

Bohdan Smoleń przyszedł na świat 9 czerwca 1947 roku w Bielsku. Był niezwykle wszechstronnym artystą kabaretowym, satyrykiem, piosenkarzem, aktorem komediowym, a także działaczem społecznym. Dał się poznać ze swojego dobrego serca i słabości do zwierząt. Przez wiele lat prowadził Fundację ”Stworzenia pana Smolenia”, która wspierała dzieci z niepełnosprawnościami. Satyryk łączył działalność charytatywną z ogromną miłością do koni. Artysta odszedł 15 grudnia 2016 roku.

Zobacz także: Quiz. Alicja Majewska czy Hanna Banaszak? 7/10 to absolutne minimum!

Andrzej Rosiewicz urodził się 1 czerwca 1944 roku w Warszawie. Jest znanym piosenkarzem estradowym, satyrykiem, kompozytorem, gitarzystą, a także choreografem. Artysta rozpoczął swoją karierę już w latach 50., występując w młodzieżowej formacji. Później, już jako student, grywał w klubach i restauracjach w stolicy. Prawdziwy przełom nastąpił w 1972 roku, gdy wystąpił podczas 10. KFPP w Opolu. Zaśpiewał wtedy piosenkę „Samba wanna blues”. Piosenkarz świętował niedawno 70-lecie swojej kariery artystycznej.

Zobacz także: Quiz. Jak dobrze pamiętasz adaptacje powieści „Kariera Nikodema Dyzmy”? Sprawdź się! 

Czy znasz twórczość Rosiewicza i Smolenia?

Jesteś fanem Bohdana Smolenia i Andrzeja Rosiewicza? Wydaje Ci się, że wiesz o nich wszystko i znasz ich największe przeboje? Sprawdź swoją wiedzę. 12/12 to wynik przeznaczony jedynie dla prawdziwych ekspertów!

Quiz. Andrzej Rosiewicz czy Bohdan Smoleń? 9/12 to obowiązek!

Pytanie 1 z 12

Utwór „Aria z kaszlem” śpiewał

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. „Sami swoi” czy „Miś”? Musisz mieć 8/12, jeśli pamiętasz PRL

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >