Quiz. Rena Rolska czy Natasza Zylska? Czyja to piosenka? 10/10 to mus! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Rena Rolska czy Natasza Zylska? Czyja to piosenka? 10/10 to mus!

Quiz. Rena Rolska czy Natasza Zylska? Czyja to piosenka? 10/10 to mus!

Lata 50. i 60. ubiegłego wieku obfitowały w piękno. Rena Rolska i Natasza Zylska były niesamowicie temperamentnymi wokalistkami z czasów PRL-u. Czy pamiętasz jeszcze ich największe przeboje? Która z pań śpiewa te piosenki? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz.

Rena Rolska i Natasza Zylska na zawsze zapisały się w historii polskiej muzyki. Ich hity śpiewane są z sentymentem po dziś dzień, a jeszcze 60 lat temu nuciła je cała Polska! Czy jesteście gotowi na muzyczny powrót do czasów PRL-u? Która z piosenkarek śpiewała te utwory? Rozwiąż nasz quiz i zaznacz poprawne odpowiedzi.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Rena Rolska czy Natasza Zylska?

Rena Rolska nazywała się tak naprawdę Renata Rollinger-Jonkajtys. Swoją karierę rozpoczęła w 1955 roku. Występowała w kabarecie „Dreszczowiec”, razem ze swoim mężem – Marianem Jonkajtysem, a także Wojciechem Młynarskim. Można ją było usłyszeć także w audycji radiowej „Podwieczorek przy mikrofonie”, a także w stołecznym Teatrze Syrena. Piosenkarka po raz ostatni stanęła przed publicznością w 1981 roku, w warszawskiej Sali Kongresowej. Podjęła wówczas decyzję o zakończeniu kariery muzycznej. Miała wówczas zaledwie 49 lat. Postanowiła skupić się na wychowywaniu 9-letniego wówczas syna, Grzegorza. Artystka ma obecnie 91 lat i jest honorową Przewodniczącą Sekcji Estrady Związku Artystów Scen Polskich. Za swą działalność społeczną w 2015 roku została odznaczona srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Natasza Zylska nazywała się tak naprawdę Natalia Zygelman. Była urodzoną w Wilnie Żydówką. Została główną wokalistką grupy Waldemara Kazaneckiego. Największy przebój „Pik, pik, pik” napisał dla niej sam Władysław Szpilman. Występowała przed międzynarodową publicznością: z RFN, Albanii, Rumunii, Francji, Chin, Czechosłowacji, a także ZSRR. W 1963 roku, po rozwodzie z pierwszym mężem, artystka osiadła na stałe w Izraelu. Przez jakiś czas rozwijała tam swoją muzyczną karierę. Śpiewała piosenki w języku hebrajskim i nagrała dwie płyty. Porzuciła estradę w momencie, kiedy zachwycała się nią cała Polska. Po urodzeniu córki, zajęła się następnie ceramiką i zrezygnowała ze śpiewania. Zmarła 29 marca 1995 roku, w wieku 62 lat. Gdyby żyła, miałaby dziś 90 lat.

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz ekranizację „Doliny Issy”? 6/10 to wyzwanie

Quiz. Kto śpiewa te piosenki?

Która z wokalistek śpiewa te piosenki? Sprawdź, jak dużo wiesz na temat twórczości Reny Rolskiej i Nataszy Zylskiej, rozwiąując poniższy quiz. Miłej zabawy!

Zobacz także: Quiz. Kto wykonywał te piosenki z tekstami Jacka Cygana? 7/10 to łatwizna!

Quiz. Rena Rolska czy Natasza Zylska? Czyja to piosenka? 10/10 to mus!

Pytanie 1 z 10

Utwór „Złoty pierścionek” śpiewała:

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Z którego filmu pochodzi ten cytat? „Madagaskar” czy „Shrek”?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >