Quiz. Pamiętasz te przeboje lat 70.? 9/12 to sukces! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Pamiętasz te przeboje lat 70.? 9/12 to sukces!

Quiz. Pamiętasz te przeboje lat 70.? 9/12 to sukces!

Cała Polska śpiewała te piosenki w latach 70. Wieloma z nich zachwycamy się nawet dzisiaj. Pamiętasz jednak, kto śpiewał te kultowe przeboje? Rozwiąż quiz i przekonaj się, jak dobrą masz pamięć.

Każda dekada ma swój własny klimat. Wiąże się z nim także muzyka, która w danym momencie robiła furorę. Lata 70. nie są pod tym względem wyjątkiem. Są jednak zdecydowanie wyjątkowe. Polscy artyści stworzyli wtedy ogromną liczbę fantastycznych piosenek. Ich przebojów słuchali niemal wszyscy. Spróbuj rozwiązać quiz, a przekonasz się, jak dobrze je pamiętasz.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Muzyka lat 70. podrywała do tańca

Muzyka towarzyszy nam od zawsze. Na przestrzeni dekad ewoluuje. Natomiast twórcy dostosowują się do gustu odbiorców. Niejednokrotnie też go kreują. W latach 70. wielu polskich artystów wchodziło na scenę. Inni z kolei byli już z nią dobrze obeznani. Stworzyli jednak mnóstwo fantastycznych przebojów, przy których nogi same rwały się do tańca.

Zobacz także: Quiz. Jak nazywa się ta bohaterka? 12/12 to mus, jeśli żyłeś w czasach PRL

Któż nie pamięta takich szlagierów jak „Małgośka” czy „Tyle słońca w całym mieście”? Były to prawdziwe hity, do których bawiły się tysiące, jeśli nie miliony Polaków. Piosenki z lat 70. wciąż potrafią zachwycić swoim brzmieniem. Dla niejednej osoby są wyjątkowe pod każdym względem. Wiąże się bowiem z nimi silna nostalgia. Nie zmienia to jednak faktu, że utwory z tamtego okresu nadal goszczą w rozgłośniach czy na klimatycznych imprezach.

Quiz. Największe przeboje z lat 70.

Jeśli żyłeś w latach 70., na pewno poznasz te piosenki. Czy pamiętasz jednak, kto je wykonywał? Spróbuj rozwiązać quiz i sprawdź, jak dobrą masz pamięć. Podaliśmy fragmenty utworów, a Twoim zadaniem jest poprawne wskazanie, kto je śpiewał. Powodzenia!

Zobacz także: Co przydarzyło się bohaterom „M jak Miłość” i „Klanu”? Mistrz trafi w 12!

Pytanie 1 z 12
Kto śpiewał: "A kiedy przyjdzie także po mnie / Zegarmistrz światła purpurowy / By mi zabełtać błękit w głowie / To będę jasny i gotowy"?

Zobacz także: Quiz. Pamiętasz kultowe bajki z PRL-u? Sentymentalna podróż w czasie

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >