Quiz. Pamiętasz PRL? Musisz znać te produkty! 8/10 to wyzwanie - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Pamiętasz PRL? Musisz znać te produkty! 8/10 to wyzwanie

Quiz. Pamiętasz PRL? Musisz znać te produkty! 8/10 to wyzwanie

Choć dziś mogą wydawać nam się odległe, czasy PRL-u skończyły się zaledwie nieco ponad trzydzieści lat temu. Rzeczywistość wokół nas uległa jednak od tego momentu sporym przemianom, a wiele przedmiotów używanych kiedyś na co dzień można zobaczyć dziś tylko w muzeum. Jak dobrze je pamiętasz?

W czasach PRL-u niełatwo było zdobyć w sklepach podstawowe produkty. Codziennością była reglamentacja większości podstawowych artykułów, takich jak mięso, mąka, słodycze, tłuszcze czy kawa. Wprowadzenie kartek żywnościowych i talonów na artykuły przemysłowe miało sprawić, że każdy obywatel zaopatrzy się w najpotrzebniejsze mu do życia towary.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Wszechobecne kolejki do sklepów

Regulowanie i ograniczanie wolnego obrotu towarami nie zdało jednak egzaminu. Gdy tylko na półkach pojawiały się produkty, przed sklepami ustawiały się długie kolejki. Wiele osób nabywało produkty, by później je zamienić lub odsprzedać. Zdarzały się też przypadki podrabiania kartek i talonów, by zdobyć najbardziej potrzebne artykuły. Produktów szybko zaczynało brakować.

Zobacz także: Quiz. Mira Kubasińska czy Ada Rusowicz? Przynajmniej 8/10 piosenek to obowiązek!

Pamiętasz PRL? Musisz znać te produkty!

Dziś sytuacja w kraju wygląda zupełnie inaczej. Produkty, które dawniej były w powszechnym użyciu, przykryła dziś warstwa kurzu. Czy pamiętasz jeszcze artykuły z czasów minionej epoki? Sprawdź się w poniższym quizie. Przed Tobą dziesięć pytań. Rozpoznaj, co przedstawiają zdjęcia i zdobądź maksymalną liczbę punktów! Powodzenia!

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz film „Pan Tadeusz”? 8/10 to rewelacja!

Quiz. Pamiętasz PRL? Musisz znać te produkty! 8/10 to wyzwanie

Pytanie 1 z 10

Jakie auto przedstawia zdjęcie?

Następne pytanie >

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >