Quiz. Niemen czy Klenczon? Jeśli trafisz 9/10, jesteś mistrzem! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Niemen czy Klenczon? Jeśli trafisz 9/10, jesteś mistrzem!

Quiz. Niemen czy Klenczon? Jeśli trafisz 9/10, jesteś mistrzem!

Krzysztof Klenczon i Czesław Niemen zapracowali swoją twórczością na tytuł „kultowych”. Można ich także określać mianem najważniejszych twórców muzyki w Polsce. Ich fenomenalne piosenki po dziś dzień zajmują wyjątkowe miejsce w naszych sercach.

,

Chyba nie ma nikogo, kto nie znałby ich tekstów. Nie wszystkie tytuły ich przebojów są jednak oczywiste. Czy wiecie, kto śpiewał te utwory? Sprawdźcie swoją wiedzę, rozwiązując nasz quiz!

Krzysztof Klenczon i Czesław Niemen mają w swoim dorobku artystycznym wiele niezrównanych przebojów. Artyści latami tworzyli i śpiewali piękne utwory. Pamiętacie ich tytuły? Przekonajcie się sami, rozwiązując poniższy quiz.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Quiz. Na podstawie jakiej książki jest ten film? 6/10 to sukces!

Quiz. Krzysztof Klenczon czy Czesław Niemen?

Czesław Juliusz Wydrzycki-Niemen urodził się 16 lutego 1939 w Starych Wasiliszkach. Odszedł 17 stycznia 2004 roku, pozostawiając po sobie ogromny smutek i żal. Był jednym z najlepszych polskich piosenkarzy, a także kompozytorem, autorem tekstów i multiinstrumentalistą.

Swoją karierę muzyczną rozpoczynał już jako dziecko, od występów w szkolnym i kościelnym chórze. Po latach wyruszył w trasę koncertową z zespołem Czerwono-Czarni, a następnie rozpoczął współpracę z Niebiesko-Czarnymi. Co ciekawe, nazwisko Niemen przyjął od rzeki o tej samej nazwie, płynącej w pobliżu jego miejsca urodzenia.

Krzysztof Klenczon urodził się w 14 stycznia 1942 w Pułtusku. Zmarł 7 kwietnia 1981 roku, pozostając na emigracji w amerykańskim mieście Chicago. Jego pseudonim artystyczny to „Niuniek”.

Był niezwykle uzdolnionym piosenkarzem, gitarzystą, akordeonistą, a także kompozytorem. Gatunki muzyczne, w których rozwinął swoje skrzydła to bigbit, pop rock oraz blues rock. Był także liderem muzycznych bandów. Wśród nich znalazły się takie zespoły jak: Pięciolinie, Czerwone Gitary, a także Trzy Korony. W 1973 na stałe wyjechał do USA. Zmarł w wypadku samochodowym, nie odzyskawszy przytomności.

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz film „Rejs”? Dla fana kina PRL 7/10 to pestka!

Czyje to piosenki?

Czy wiesz, kto śpiewał te utwory? Czesław Niemen, a może Krzysztof Klenczon? Zaznacz poprawną odpowiedź i udowodnij, że jesteś prawdziwym fanem! Powodzenia!

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz serial „Zmiennicy”? Jeśli oglądałeś uważnie, zgarniesz minimum 7/10!

Quiz. Niemen czy Klenczon? Jeśli trafisz 9/10, jesteś mistrzem!

Pytanie 1 z 10

„Przyjdź w taką noc” to utwór z repertuaru

Następne pytanie >

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Quiz. Znasz filmy z Markiem Kondratem? 8/10 to minimum!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >