Quiz: “Lokomotywa” i inne wiersze dla dzieci. Jak dobrze pamiętasz ukochane rymowanki z dzieciństwa?

Quiz: wiersze Jana Brzechwy/ Obraz 0fjd125gk87 z Pixabay

Wszyscy w dzieciństwie je czytali. Wiersze dla dzieci polskich autorów łączą pokolenia. Sprawdź w naszym quizie czy jeszcze je pamiętasz.

Uzupełnij cytat z fragmentu wiersza. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

1. Na straganie: “Na straganie w dzień targowy, [....] słyszy się rozmowy.”
2. Entliczek-pentliczek: “Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek, a na tym stoliczku [....] koszyczek.”
3. Kaczka dziwaczka: “Raz poszła więc do fryzjera: "Poproszę o kilo sera!" Tuż obok była apteka: "Poproszę [...] pięć deka."
4. Na wyspach Bergamutach: “Jest kura samograjka znosząca złote jajka. Na dębach rosną [....] w gronostajowych czapkach.”
5. Skarżypyta: “Antek zrobił dziurę w stole, Wanda obrus poplamiła, Zosia [...] nie umyła.”
6. Kłamczucha: "To nie wszystko, proszę pana! U stryjenki wczoraj z rana abecadło z pieca spadło, całą pieczeń z rondla zjadło, a tymczasem na obiedzie miał być lew i [...]."
7. Samochwała: “Mam rodzinę wyjątkową: Tato mój do pieca sięga, moja mama - taka [...] , moja siostra - taka mała, a ja jestem - samochwała!"
8. Lokomotywa: “I pełno ludzi w każdym wagonie, a w jednym krowy, a w drugim konie, a w trzecim siedzą same grubasy. Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy, a czwarty wagon pełen bananów, a w piątym stoi [...].”
9. Psie smutki: “Że kura nie daje się złapać, że nie można gryźć w nogę sąsiada i że z nieba [...] nie spada.”

Uwaga

Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 100 tys. złotych! Kliknij i sprawdź

Sprawdź też:

Powiązane

Wyniki Lotto 4.10.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia] i EuroJackpot

Wybory parlamentarne 2023. Kiedy będziemy wybierać posłów i senatorów?

Jak zabezpieczyć róże przed zimą?