Quiz. Kto wykonywał te piosenki z tekstami Jacka Cygana? 7/10 to łatwizna! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Kto wykonywał te piosenki z tekstami Jacka Cygana? 7/10 to łatwizna!

Quiz. Kto wykonywał te piosenki z tekstami Jacka Cygana? 7/10 to łatwizna!

To niekwestionowany autorytet w dziedzinie muzyki. Jacek Cygan napisał słowa do dziesiątek piosenek, które nucą kolejne pokolenia. Czy pamiętasz, kto wykonywał utwory z jego tekstami? Sprawdź się w naszym quizie!

Jacek Cygan urodził się 6 lipca 1950 roku w Sosnowcu. Choć ukończył studia na Wydziale Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej, to swoje życie związał z muzyką. Piosenki zaczął pisać właśnie w trakcie studiów. Pierwszym dużym sukcesem Cygana było zdobycie nagrody Programu III Polskiego Radia za utwór „Rozmowa”, napisany wspólnie z Elżbietą Adamiak. Od tamtego czasu muzyk współpracuje z czołówką polskich kompozytorów i wokalistów muzyki rozrywkowej.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Jacek Cygan i przeboje jego autorstwa

Jacek Cygan przez lata napisał ponad tysiąc tekstów piosenek, a wiele z nich stało się przebojami. Utwory z jego słowami nagrali najpopularniejsi i najbardziej uznani polscy artyści, tacy jak Krzysztof Krawczyk, Zdzisława Sośnicka, Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak, Kayah, Alicja Majewska, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki, Ewa Bem, Jerzy Połomski czy Seweryn Krajewski. Jest też współautorem albumu pt. „Dyskoteka Pana Jacka”, a program o tym tytule z jego piosenkami był emitowany w telewizji przez 10 lat. W 2015 tekściarz odsłonił swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Opolu, a cztery lata później został uhonorowany tytułem Mistrza Mowy Polskiej.

Zobacz także: Quiz. Irena Kwiatkowska – nie tylko kobieta pracująca. Sprawdź, czy znasz role aktorki i zdobądź przynajmniej 8/10! 

Kto wykonywał te piosenki z tekstami Jacka Cygana?

Jak dobrze znasz piosenki, do których słowa napisał Jacek Cygan? Sprawdź, ile pamiętasz w naszym quizie. Wskaż, kto wykonywał poszczególne utwory i przekonaj się, ile punktów uda Ci się zdobyć. Powodzenia!

Quiz. Kto wykonywał te piosenki z tekstami Jacka Cygana? 7/10 to łatwizna!

Pytanie 1 z 10

Kto śpiewał piosenkę „Pozwól mi pozbierać łzy”?

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Z którego polskiego serialu pochodzi ten cytat? 7/10 to pestka

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >