Quiz. Jak dobrze znasz role Michaela Douglasa? Tylko ekspert zgarnie 9/10! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Jak dobrze znasz role Michaela Douglasa? Tylko ekspert zgarnie 9/10!

Quiz. Jak dobrze znasz role Michaela Douglasa? Tylko ekspert zgarnie 9/10!

25 września to dzień urodzin wielkiej, hollywoodzkiej gwiazdy kina – Michaela Douglasa. Aktor świętuje dziś swoje 79 urodziny. Z tej okazji przypomnimy sobie najlepsze filmy z jego udziałem. Czy znasz najlepsze role tego artysty? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz!

Michael Douglas urodził się 25 września 1944 roku. Jest synem słynnego amerykańskiego aktora – Kirka Douglasa. Zagrał w wielu kasowych produkcjach. Artysta pełni w przemyśle filmowym także rolę producenta. Jest laureatem Oskara, a także szczęśliwym posiadaczem własnej gwiazdy w Alei Gwiazd w Los Angeles. Jak dobrze znasz filmy, w których zagrał „młody” Douglas? Sprawdź swoją filmową wiedzę i rozwiąż poniższy quiz.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Quiz. Jak dobrze znasz przeboje Jacka Skubikowskiego? 7/10 to mus

Kariera Michaela Douglasa

Michael Douglas zadebiutował rolą kierowcy jeepa w dramacie wojennym „Cień olbrzyma”. Zagrał w nim u boku ojca – Kirka Douglasa i Angie Dickinson. Następnie wystąpił w niezależnym dramacie „Cześć, bohaterze!”. Został za nią nominowany do Złotego Globu za najbardziej obiecujący debiut. Sławę zdobył dzięki roli detektywa Steve’a Kellera w serialu „ABC Ulice San Francisco”, za którą był nominowany do Złotego Globu i aż trzykrotnie do nagrody Emmy. Wyreżyserował także dwa odcinki tej produkcji. W 1976 odebrał nagrodę Oscara jako producent filmowy dramatu „Lot nad kukułczym gniazdem”. W 1998 i 2016 został laureatem Cezara honorowego za całokształt twórczości, a następnie w 2004 otrzymał nagrodę imienia Cecila B. DeMille’a.

Prywatnie Michael Douglas jest mężem młodszej od niego o 25 lat, walijskiej aktorki Catherine Zety-Jones. Aktorzy wychowują wspólnie syna – Dylana Michaela i córkę – Carys Zetę.

Zobacz także: Quiz. „Dzień świra” czy „Miś”? Tylko mistrz zgarnie 12/12

Quiz. Jak dobrze znasz role Michaela Douglasa?

Czy znasz filmy z udziałem tego amerykańskiego aktora? Pamiętasz ich tytuły? Sprawdź, czy jesteś mistrzem kinematografii i przypomnij sobie poniższe produkcje.

Zobacz także: Quiz. Tylko weterani muzyki będą znać odpowiedzi na te pytania. Wynik 8/10 to mus!

Quiz. Jak dobrze znasz role Michaela Douglasa? Tylko ekspert zgarnie 9/10!

Pytanie 1 z 10

Film opowiada historię nastolatki, która musi opiekować się swoim ekscentrycznym i nie zawsze poważnym ojcem. Role się odwracają, kiedy mężczyźnie udaje się przekonać córkę, że pod pobliskim sklepem zakopany jest olbrzymi skarb.

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Rena Rolska czy Natasza Zylska? Czyja to piosenka? 10/10 to mus!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >