Quiz. Jak dobrze znasz przeboje Jacka Skubikowskiego? 7/10 to mus - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Jak dobrze znasz przeboje Jacka Skubikowskiego? 7/10 to mus

Quiz. Jak dobrze znasz przeboje Jacka Skubikowskiego? 7/10 to mus

Jacek Skubikowski dziś kończyłby 69. lat. Choć nie ma go z nami od 16 lat, to spuścizna po nim jest bardzo duża. Stworzył wiele niezapomnianych przebojów dla siebie i dla kilku innych największych artystów w Polsce. Sprawdź w naszym quizie, jak dobrze znasz jego twórczość.

Jacek Skubikowski był rodowitym warszawiakiem. Przyszedł na świat 25 września 1954 r. Tak więc dziś przypada rocznica jego 69. urodzin. Niestety jej nie doczekał. Artysta zmarł w 13 czerwca 2007 r. na raka krtani. Miał duży dorobek. Był związany przez całe życie z muzyką. Śpiewał, komponował i pisał teksty, ale wykształcenie miał prawnicze.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Tworzył nie tylko w gatunkach rock, pop i blues. Pierwsze kroki stawiał w jazzowym Rattlesnake Jug Band. Był też związany przez jakiś czas z folkowo rockową Wolną Grupą Bukowina. Miał ponadto wiele wspólnego z country. Nie tylko dlatego, że prowadził wielokrotnie „Piknik Country” w Mrągowie i występował tam. Był jednym z pomysłodawców Stowarzyszenia Muzyki Ludowej „Country” i działał z grupami z tego gatunku.

Działalność w pełni solową Skubikowski zaczął w 1983 r. Cieszyła się dużym powodzeniem. Jednak być może jeszcze większy rozgłos zdobyły utwory, które pisał dla innych gwiazd polskiej sceny. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, ile wiesz nt. przebojów autorstwa Jacka Skubikowskiego.

Zobacz także: Quiz. Tylko weterani muzyki będą znać odpowiedzi na te pytania. Wynik 8/10 to mus!

Quiz. Jak dobrze znasz przeboje Jacka Skubikowskiego?

Quiz. Jak dobrze znasz przeboje Jacka Skubikowskiego? 7/10 to mus

Pytanie 1 z 10

Który utwór Jacka Skubikowskiego zdobył w 1983 r. III nagrodę na koncercie „Premiery” na festiwalu w Opolu:

Następne pytanie >

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >