Quiz. Ewa Demarczyk i jej życie: ile wiesz nt. "czarnego anioła" muzyki? 8/12 to obowiązek - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Ewa Demarczyk i jej życie: ile wiesz nt. „czarnego anioła” muzyki? 8/12 to obowiązek

Quiz. Ewa Demarczyk i jej życie: ile wiesz nt. „czarnego anioła” muzyki? 8/12 to obowiązek

Oto quiz dla Ciebie! Sprawdź, jak dobrze znasz życie i twórczość „czarnego anioła” muzyki, czyli jednej z najbardziej cenionych artystek w historii polskiej muzyki – Ewy Demarczyk.

Przygotowaliśmy quiz, który wykaże, ile wiesz o życiu i twórczości artystki, która w trakcie swojej owocnej kariery zyskała miano „czarnego anioła” polskiej muzyki. Ewa Demarczyk, bo o nią oczywiście chodzi, obchodziłaby teraz swoje 83. urodziny. Urodziła się bowiem 16 stycznia 1941 r. w Krakowie. Była z tym miastem związana przez całe swoje życie – aż do śmierci 14 sierpnia 2020 r.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Talent wokalistki, której domeną była poezja śpiewana, można było przez wiele lat podziwiać w „Piwnicy pod Baranami„. Jednak zapełniała też największe sale w Polsce i za granicą. Występowała np. w paryskiej Olimpii czy nowojorskiej Carnegie Hall.

Postrzegano ją jako niezwykle charyzmatyczną postać o świetnych warunkach głosowych i zdolnościach interpretacyjnych. Niesamowita ekspresja, którą emanowała podczas swoich występów, zapewniła jej bardzo szerokie grono wielbicieli. Wykreowała mnóstwo przebojów, na czele z takimi utworami jak „Karuzela z madonnami”, „Grande Valse Brillante”, „Groszki i róże”, „Czarne anioły”, „Tomaszów” czy „Taki pejzaż”.

Zobacz także: Quiz. Jeśli oglądałeś „Kogel mogel”, musisz mieć minimum 10 punktów! Mistrz zgarnie komplet

Quiz. Ile wiesz nt. kariery Ewy Demarczyk?

Zaczynamy quiz! Jeżeli jesteś prawdziwym fanem Ewy Demarczyk, z pewnością będziesz w stanie odpowiedzieć przynajmniej na 8 z 12 poniższych pytań.

Pytanie 1 z 12
W którym roku Ewa Demarczyk dołączyła do kabaretu “Piwnica pod Baranami”?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >