Quiz. Czy znasz hity Jerzego Połomskiego? Prawdziwy fan zdobędzie 10/10! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Czy znasz hity Jerzego Połomskiego? Prawdziwy fan zdobędzie 10/10!

Quiz. Czy znasz hity Jerzego Połomskiego? Prawdziwy fan zdobędzie 10/10!

Jerzy Połomski był wybitnym artystą. Jego piosenki podbiły serca milionów Polaków. Niewiele utworów może równać się z ich kunsztem. Jak dobrze znasz twórczość tego piosenkarza? Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę.

Jerzy Połomski odszedł 14 listopada 2022 roku. Jego twórczość została jednak z nami na zawsze. Mało kto mógł równać się z wielkim talentem i wrażliwością piosenkarza. Utwory, którymi zachwycał miliony, przez wiele osób znane są na pamięć. Czy znajdujesz się w tym gronie? Rozwiązując nasz quiz, na pewno się o tym przekonasz.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypada na lata 60. i 70. Baryton, którym władał, wzbudzał emocje i przyprawiał o ciarki. W jego repertuarze znajdowały się głównie piosenki popularne. Nie stronił jednak od sentymentalnych ballad.

Zobacz także: Quiz. Znasz piosenki Włodzimierza Korcza? 7/10 zdobędzie tylko mistrz!

Był nie tylko uzdolniony wokalnie. Udzielał się również jako aktor. Występował na deskach teatru i tam także mógł liczyć na uznanie publiczności. Dlatego też cały czas nieustanie wspominamy i będziemy wspominać to, jaką był personą.

Zobacz także: Quiz. Najpiękniejsze aktorki PRL, za którymi tęsknią widzowie. Rozpoznasz choć 6/10?

Quiz. Czy znasz teksty piosenek Jerzego Połomskiego?

Wybraliśmy fragmenty tekstów z dziesięciu piosenek Jerzego Połomskiego. Czy uda Ci się poprawnie je dokończyć? Ten quiz sprawdzi Twoją wiedzę. Jeśli jesteś prawdziwym fanem twórczości tego wielkiego piosenkarza, nie będziesz miał żadnego problemu. Powodzenia!

Quiz. Dokończ tekst piosenki Jerzego Połomskiego. Prawdziwy fan zdobędzie 10/10

Pytanie 1 z 10

„Jaka będzie przez najbliższe dni / Przygarnie cię, czy…”

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Oglądałeś „O dwóch takich, co ukradli księżyc”? 8/10 to konieczność!

Zbierz informacje, które pomogą Ci lepiej rozwiązywać QUIZY słuchając Radia Pogoda! Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >