Quiz. Czy pamiętasz kultowe teleturnieje z PRL-u? 8/10 to pestka, jeśli żyłeś w tych czasach! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Czy pamiętasz kultowe teleturnieje z PRL-u? 8/10 to pestka, jeśli żyłeś w tych czasach!

Quiz. Czy pamiętasz kultowe teleturnieje z PRL-u? 8/10 to pestka, jeśli żyłeś w tych czasach!

Któż nie kocha polskich teleturniejów? Te z czasów PRL-u darzymy jednak wyjątkowym sentymentem. Pełne zawiłych pytań, zagwozdek i ciekawych zagadnień. Wspominamy je do dziś. Czy je jeszcze pamiętasz? Sprawdź to i rozwiąż nasz quiz.

Wielu z wielkim sentymentem wspomina programy z czasów PRL-u. Na szczególne uznanie zasługują także teleturnieje, które były odrobinę inne, niż dzisiejsze. Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy quiz, który sprawdzi waszą wiedzę na temat teleturniejów z czasów PRL.

Zobacz także: Quiz. Maria Koterbska czy Marta Mirska? Kto śpiewał te piosenki? 8/10 to wyzwanie!

Quiz – jak dobrze znasz teleturnieje z czasów PRL?

Historia polskich teleturniejów zaczęła się już pod koniec lat 50. i trwa do dziś. Tworzeniem kolejnych formatów i wymyślaniem pytań odpowiedzialna była wówczas Redakcja Teleturniejów. Opierały się one głównie na popularnych w tamtych czasach grach towarzyskich oraz quizach.

Na antenie były wówczas emitowane takie klasyki jak „Wielka gra”, w której gracze musieli się wykazywać ogromną wiedzą specjalistyczną z danej dziedziny. Pytania zadawane przez ekspertów były często niezwykle trudne i sprawiały widzom niemałą trudność. Nagrody rekompensowały jednak uczestnikom trud, włożony w przygotowanie się do programu.

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz szkołę z PRL-u? Jeśli uczyłeś się w tych czasach 8/10 to pestka!

Quiz wiedzy o teleturniejach z czasów PRL-u

Czy pamiętasz, które programy cieszyły się w PRL-u największą popularnością? Które teleturnieje wiodły wówczas prym i kto je prowadził? Sprawdź swoją pamięć i rozwiąż nasz quiz! Tylko prawdziwy ekspert poradzi sobie ze wszystkimi pytaniami. Czas start!

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz największe przeboje grupy VOX? 8/10 dla fana to pestka!

Quiz. Czy pamiętasz kultowe teleturnieje z PRL-u? 8/10 to pestka, jeśli żyłeś w tych czasach!

Pytanie 1 z 10

Teleturniej „Zgaduj-zgadula” prowadzony był przez

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Hanna Banaszak czy Halina Frąckowiak? 7/10 to wyzwanie!

Zbierz informacje, które pomogą Ci lepiej rozwiązywać QUIZY słuchając Radia Pogoda!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >