Quiz. Czy pamiętasz film "Przeminęło z wiatrem"? 7/10 to obowiązek! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Czy pamiętasz film „Przeminęło z wiatrem”? 7/10 to obowiązek!

Quiz. Czy pamiętasz film „Przeminęło z wiatrem”? 7/10 to obowiązek!

8 listopada 1900 roku urodziła się autorka słynnej powieści „Przeminęło z wiatrem” – Margaret Mitchell. To na podstawie jej książki zekranizowano kultowy już dziś film o tym samym tytule. Czy jeszcze go pamiętasz? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz.

Książka Margaret Mitchell została wydana w 1936 roku i już rok później zapewniła jej Nagrodę Pulitzera. W 1939 roku powieść doczekała się ekranizacji. „Przeminęło z wiatrem” okrzyknięto jednym z najpiękniejszych melodramatów w historii amerykańskiego kina. Czy pamiętasz ten słynny film? Sprawdź to i rozwiąż poniższy quiz.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz tych bohaterów „Na dobre i na złe”? Mistrz dopasuje 8/10 zdjęć!

Quiz. Czy znasz film „Przeminęło z wiatrem”?

„Przeminęło z wiatrem” to słynny amerykański melodramat filmowy z 1939 roku. Prawa do ekranizacji powieści Margaret Mitchell wykupił od niej za 50 tysięcy dolarów, producent David O. Selznick. Film okazał się ogromnym sukcesem i został nominowany aż do trzynastu Oscarów. Ostatecznie zwyciężył w ośmiu kategoriach (najlepszy film, scenariusz, reżyseria, pierwszo- i drugoplanowa rola żeńska, montaż, zdjęcia, scenografia). Doczekał się także dwóch honorowych Oscarów.

Zobacz także: Quiz. Znane dzieci sławnych aktorów. Rozpoznasz chociaż 6/10?

Uwzględniając inflację, „Przeminęło z wiatrem” jest najbardziej kasowym filmem w historii kinematografii. To z niego pochodzą słynne cytaty „Pomyślę o tym jutro”, „Niepowodzenia tworzą ludzi albo ich łamią”, „Mimo wszystko, życie się dzisiaj nie kończy”, „Pobieramy się z rozsądku, a kochamy dla przyjemności”, a także „Szczerze mówiąc, moja droga, nic mnie to nie obchodzi”.

Zobacz także: Quiz. Najpiękniejsze gwiazdy PRL. Pamiętasz je? Już 7/10 to powód do dumy!

Jak dobrze znasz film „Przeminęło z wiatrem”?

„Przeminęło z wiatrem” to film, który nigdy się nie nudzi. Każdy kolejny seans przynosi nam zupełnie nowe obserwacje. Jak dobrze znasz tę kasową produkcję? Sprawdź swoją pamięć i zaznacz prawidłowe odpowiedzi. Powodzenia!

Quiz. Czy pamiętasz film „Przeminęło z wiatrem”? 7/10 to obowiązek!

Pytanie 1 z 10

W jakich czasach osadzony jest film?

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Jak dobrze pamiętasz film „Awantura o Basię”? 7/10 to mus

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >