Quiz. Czy pamiętasz "Daleko od szosy"? Myślisz, że tak? Zobacz, czy zdobędziesz 7/10 - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Czy pamiętasz „Daleko od szosy”? Myślisz, że tak? Zobacz, czy zdobędziesz 7/10

Quiz. Czy pamiętasz „Daleko od szosy”? Myślisz, że tak? Zobacz, czy zdobędziesz 7/10

Mamy dla Ciebie quiz dotyczący „Daleko od szosy”. Ten słynny serial Zbigniewa Chmielewskiego debiutował na antenie TVP blisko pół wieku temu, jednak ludzie wciąż go pamiętają. A jak dobrze pamiętasz go Ty? Sprawdź!

Przedstawiamy quiz, który zweryfikuje twoją wiedzę na temat serialu „Daleko od szosy”. To jedna z najbardziej znanych polskich produkcji telewizyjnych z okresu PRL.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Sukces serialu Zbigniewa Chmielewskiego

Pierwszy odcinek bohatera naszego quizu, a więc „Daleko od szosy”, wyemitowano premierowo na antenie TVP 47 lat temu, a dokładniej 11 grudnia 1976 r. Ten serial był nadawany przez kilka kolejnych miesięcy. Składał się z siedmiu bardzo długich (od 71 do 85 min) odcinków.

Zobacz także: Katarzyna Dowbor zaczyna od nowa. Wzbudziła zachwyt!

Dla niektórych to właśnie długość odcinków okazała się nieco przytłaczająca. Za reżyserię odpowiadał Zbigniew Chmielewski. On też pomógł Henrykowi Czarneckiemu napisać scenariusz. Choć do fabuły ich obyczajowego serialu wkradły się pewne niekonsekwencje, to ogólnie spotkał się on z pozytywnym odbiorem i dużym sukcesem.

Po niemal pięciu dekadach historia młodego chłopaka migrującego ze wsi do dużego miasta wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.

Zobacz także: „Doktor Quinn” powróci? Jane Seymour zabrała głos

Quiz. Czy pamiętasz „Daleko od szosy”?

Teraz możesz rozwiązać poniższy quiz, by przetestować swoją pamięć i wiedzę na temat „Daleko od szosy”. A więc do dzieła! 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >