Quiz. Czy kojarzysz słynne role Anny Przybylskiej? 7/10 to mus! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Czy kojarzysz słynne role Anny Przybylskiej? 7/10 to mus!

Quiz. Czy kojarzysz słynne role Anny Przybylskiej? 7/10 to mus!

26 grudnia 1978 roku przyszła na świat jedna z najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych, polskich aktorek – Anna Przybylska. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was specjalny quiz. Czy znasz słynne produkcje tej wyjątkowej artystki?

Anna Przybylska miała zaledwie 35 lat, gdy zmarła na złośliwy rak trzustki. Piękna aktorka wystąpiła w wielu znanych produkcjach, takich jak „Złotopolscy”, „Daleko od noszy”, a także „Sęp”. Jak dobrze je pamiętasz? Sprawdź to i rozwiąż nasz filmowy quiz. Powodzenia!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Quiz. Czy wiesz, w jakich produkcjach zagrała Anna Przybylska? Jak dobrze je znasz?

Anna Przybylska przyszła na świat 26 grudnia 1978 roku w Gdyni. Była uznaną polską aktorką, a także fotomodelką. Jej urodę docenili fani filmu na całym świecie.

Zobacz także: Quiz. Jak dobrze znasz polskie kolędy? 12/14 to obowiązek!

Ciekawostkę może stanowić fakt, że zanim rozpoczęła swoją aktorską przygodę, Przybylska należała do agencji modelek Perfect Studio. W 1994 roku udało jej się dotrzeć do pierwszej trójki konkursu „Twarz Roku”.

Na ekranie zadebiutowała w 1997 roku. Wcieliła się wówczas w rolę „Suczki” w filmie Radosława Piwowarskiego pt. „Ciemna strona Wenus”. Kolejny rok przyniósł udział w produkcji „Złotopolscy”, emitowanym w TVP2. To ona zapewniła jej ogromną popularność wśród widzów. Pokochali młodą kobietę za rolę niezwykle urodziwej i sympatycznej policjantki. Co ciekawe, w 2000 i 2002 mogliśmy podziwiać Annę Przybylską na rozkładówkach magazynu „Playboy”.

Zobacz także: Ewa Kuklińska świętuje urodziny! Wybitna tancerka i piosenkarka skończyła 72 lata

W lipcu 2013 roku Anna Przybylska przeszła operację usunięcia guza trzustki w gdańskiej klinice. Nowotwór okazał się jednak wyjątkowo trudnym przeciwnikiem. Aktorka odeszła 5 października 2014 roku o godzinie 15:18. W chwili śmierci przebywała u boku bliskich, w swoim rodzinnym domu w Gdyni Orłowie. 9 października 2014 roku pochowano ją na cmentarzu przy parafii św. Michała Archanioła w rodzinnym mieście. Osierociła trójkę dzieci — Szymona, Oliwię i Jasia.

Zobacz także: Quiz. Ile wiesz o Bożym Narodzeniu? Uwaga na 10. pytanie!

Jak dobrze znasz filmowe role Ani Przybylskiej?

Zgarnij 10/10 i popisz się wiedzą na temat produkcji, w których zagrała Anna Przybylska. Czy wiesz, w których filmach zagrała ta piękna aktorka? Sprawdź swoją wiedzę! Tylko prawdziwy fan zdobędzie maksymalną ilość punktów!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz więcej >