Quiz. Co wiesz o polskich sportowcach? 8/10 to wyzwanie - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Co wiesz o polskich sportowcach? 8/10 to wyzwanie

Quiz. Co wiesz o polskich sportowcach? 8/10 to wyzwanie

Dziś swoje 46. urodziny obchodzi jeden z najsłynniejszych skoczków narciarskich – Adam Małysz. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz na temat polskich sportowców. Jak wiele o nich wiesz? Przetestuj swoją wiedzę!

To właśnie oni wylewają na treningach siódme poty, by podczas największych imprez osiągać jak najlepsze wyniki. Nasi reprezentanci w lekkoatletyce, sportach drużynowych czy też sztukach walki nie mają sobie równych. Co wiesz na ich temat? Swoją wiedzę możesz sprawdzić w quizie na temat polskich sportowców.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

To on bił rekordy na skoczniach. Adam Małysz świętuje urodziny

Dziś swoje święto obchodzi Adam Małysz. Ten utytułowany skoczek narciarski urodził się dokładnie 46 lat temu, 3 grudnia 1977 roku, w Wiśle. Pierwszy skok oddał, mając zaledwie 6 lat.

Zobacz także: Quiz. Czy znasz przeboje Edyty Geppert? 8/10 to świetny wynik!

Debiut w zawodach Pucharu Świata Adam Małysz zaliczył w 1995 roku. Do największych osiągnięć sportowca zalicza się zdobycie czterech medali olimpijskich oraz sześciu medali mistrzostw świata, a także czterokrotne wygranie Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Choć Adam Małysz zakończył karierę w 2011 roku, wciąż zajmuje się sportem. Wkrótce po pożegnaniu ze skokami mężczyzna rozpoczął starty w rajdach samochodowych. W 2012 zdobył tytuł międzynarodowego rajdowego mistrza Polski i Czech, a rok później odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w rajdach terenowych. W latach 2012–2016 pięciokrotnie uczestniczył też w Rajdzie Dakar.

Quiz. Co wiesz o polskich sportowcach?

Jak dobrze znasz słynne polskie gwiazdy sportu? Sprawdź swoją wiedzę w poniższym quizie. Odpowiedz na dziesięć kolejnych pytań i zdobądź maksymalną liczbę punktów. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Zobacz także: Quiz. Megatrudny test o „Ranczo”. Już 10/20 to sukces!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >