Quiz Zielono-Różowy: Jak dobrze znasz piosenki z kolorami w tytule? [CZY ODPOWIESZ NA WSZYSTKIE PYTANIA?] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz Zielono-Różowy: Jak dobrze znasz piosenki z kolorami w tytule? [CZY ODPOWIESZ NA WSZYSTKIE PYTANIA?]

Zaznacz jedną, poprawną odpowiedź.

1. “Więc nie martwmy się, bo w końcu nie nam jednym się nie klei. Ważne, by choć raz w miesiącu….” Dokończ cytat z piosenki “Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego.

2. Kto napisał tekst do piosenki “Zielono mi”?

3. W latach 60. Tom Jones podbił listy przebojów z piosenką z kolorem zielonym w tytule. O jaki utwór chodzi?

4. Irena Santor wydała kiedyś piękną płytę z polskimi wersjami światowych przebojów. Wśród nich znalazła się piosenka “Życie na różowo”. Kto w oryginale śpiewał ten utwór?

5. Który polski zespół śpiewał piosenkę ““Widzę cię w zieleni pól”?

6. Jaki odcień zielonego miała lampka w tytule piosenki Maryli Rodowicz?

7. Zielone wzgórza nad…?

8. W 1984 roku Bruce Springsteen wydał piosenkę o różowym… samochodzie. O jakim modelu auta śpiewał amerykański wokalista?

9. W 2008 roku ukazała się płyta Maryli Rodowicz “Jest cudnie”. Na krążku znalazła się przepiękna piosenka “Zielona pani Ziemio!”, do której słowa napisał niezawodny Andrzej Poniedzielski. Kto jest autorem muzyki do tego utworu?

10. Z którego albumu pochodzi utwór “Zielona droga” zespołu Dwa Plus Jeden?

11. Jak ma na imię dziewczyna o zielonych oczach w tytule piosenki Skaldów “Zielone oczy…”?

12. W 1977 wyszedł album ze słuchowiskiem dla najmłodszych, na którym znalazła się m.in. popularna do dziś piosenka “Cztery zielone słonie”. Jaki tytuł nosiła ta płyta?

13. Nie tylko Wojciech Młynarski grał w zielone. Z piosenki którego artysty pochodzi ten cytat? “Grajmy sobie w zielone. W te wszystkie oczy kocie zamyślone. W te zielone trzy po trzy.”