Poznajesz tych młodzieńców? Tak wyglądaliby dziś znani wieszcze - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Poznajesz tych młodzieńców? Tak wyglądaliby dziś znani wieszcze

Poznajesz tych młodzieńców? Tak wyglądaliby dziś znani wieszcze

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak współcześnie wyglądaliby autorzy szkolnych lektur? Teraz można to sprawdzić. Sztuczna inteligencja stworzyła niesamowite zdjęcia. Szokujące, że to naprawdę nasi wieszcze!

Sztuczna inteligencja to niesamowite narzędzie. Nie potrzebuje ona słów, ponieważ jest w stanie czytać nam w myślach. Istnieją już programy, które odpowiadają na pytania, generują teksty, poprawiają zdjęcia a także… tworzą zupełnie nowe grafiki! Dzięki nim, możemy dziś podziwiać „aktualne” zdjęcia naszych wieszczów narodowych. Zobaczcie, których autorów szkolnych lektur przedstawiają te piękne fotografie.

Zobacz także: Dodatek na dojazdy do szkoły w 2023 r. Komu przysługuje świadczenie?

Plusy sztucznej inteligencji

Istnieje wiele spekulacji na temat sztucznej inteligencji. Niektórzy ludzie boją się, że światem zawładną kiedyś maszyny, a ludzkość stanie na progu zagłady. Tymczasem, nie ma się zupełnie czego obawiać. AI i SI mogą przynieść bowiem wiele korzyści takich jak: tańsze i bardziej zrównoważone formy energii, lepsza opieka zdrowotna, bezpieczniejszy i bardziej ekologiczny transport, a także wydajniejsza produkcja.

Sztuczna inteligencja ma bardzo dużo zastosowań w najróżniejszych dziedzinach. Wspomaga między innymi medycynę, przemysł, finanse, edukację i wiele innych.

Zobacz także: Chipsy powstały 170 lat temu! George Crum stworzył je zupełnie przypadkowo

Autorzy lektur „okiem” sztucznej inteligencji

Z okazji rozpoczętego niedawno, nowego roku szkolnego, serwis Storytel sprawdził, jak wyglądaliby w 2023 roku nasi wieszcze narodowi. Efekty robią wrażenie! Oto najwięksi klasycy polskiej literatury, według AI.

Typowy marzyciel. Pewne rzeczy się nie zmieniają. Adam Mickiewicz nadal nosiłby białe, szerokie koszule z podwiniętymi rękawami. Jego szyję zdobiłyby naszyjniki i rzemyki. Jego ulubionym stylem byłby popularny dziś „boho”.

Maria Konopnicka kochałaby płaszcze i szerokie szale. Brałaby również udział w marszach i demonstracjach, jak przystało na prawdziwą feministkę.

Zobacz także: Pierwszy odkurzacz powstał 122 lata temu. Tak wyglądała ogromna maszyna

Cyprian Kamil Norwid, Juliusz Słowacki i Bolesław Prus

Wrażenie robią także pozostali autorzy lektur. Dziś prezentowaliby się równie dobrze, jak kiedyś.

Cyprian Kamil Norwid z nieco pochmurną miną, zapiera dech w piersiach. Szczególną uwagę zwraca jego minimalistyczny sposób ubierania się. Dodaje mu on tajemniczości.

Elegancki i z klasą, w dobrze skrojonych garniturach i subtelnych okularach o cienkich oprawkach. To cały Bolesław Prus. Podobny do Michała Rusinka?

Zobacz także: Najgłośniejsza kradzież XX wieku. Mona Lisa zniknęła na dwa lata

Ten młokos o delikatnym wąsiku to nikt inny, jak Juliusz Słowacki. Zaczesane do tyłu włosy i skórzana kurtka dodają mu kilka lat. Uroczy?

Zobacz także: Głos Krystyny Czubówny w przyrodniczej aplikacji. Mazurscy turyści nie pożałują

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >