Pomidory cenniejsze niż złoto

Pomidory Fot. Pixabay

Czy faktycznie pomidory są cenniejsze od złota? I czy warzywa hodowane kiedyś były lepsze od obecnych? O tym opowiada Ewa Podolska w programie „Szlachetne zdrowie w Radiu Pogoda”.

Wspomnienie pomidora jest dla mnie następujące: koniec maja, początek czerwca, jedziemy na szkolna wycieczkę – jest to bardzo, bardzo dawno temu – i mama daje mi jednego czy dwa pomidory. Jednego lub dwa pomidory, bo wtedy dopiero się pojawiły. Pomidory były wtedy od tego momentu do września/października. Zimą pomidorów nie było. Ale te pomidory, które dała mi moja mama (tylko dwa, bo były drogie) to były zupełnie inne pomidory. Były to pomidory o zupełnie innym smaku, które miały cieniutką skórkę. Trzeba było na nie uważać, były bardzo wrażliwe. Mam za złe Holendrom, że wyhodowali takie pomidory, którymi można rzucać, które można transportować, pomidory, które się hoduje bez ziemi na sztucznym podłożu. Ale one już nie mają tego smaku co kiedyś, nic a nic. A teraz ciekawostka: pracuje się teraz nad tym, żeby zrobić pomidory w kształcie kostki – lepiej upchasz w transporcie, nie będzie pustych miejsc, kostka koło kostki.

I na koniec – wskazywałam państwu, jak cudne właściwości mają pomidory: jeden kilogram najlepszych gatunków pomidorów kosztuje więcej (dane za 2019 rok, mogło się zmienić) niż kilogram czystego złota, bo kosztuje 50000 euro, a kilogram złota 35000 euro. Widzisz, jak cenne są pomidory!

Sprawdź też:

Powiązane

Quiz: “Lokomotywa” i inne wiersze Brzechwy. Jak dobrze pamiętasz ukochane rymowanki z dzieciństwa?

Wyniki Lotto 13.08.2022, godz. 14.00, sobota [Multi Multi, Kaskada, Super Szansa]

15 sierpnia 2022 – czy to dzień wolny? Czy sklepy będą otwarte?