Pogoda na weekend - czy będzie pochmurno czy słonecznie? [27-29 maja] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Pogoda na weekend – czy będzie pochmurno czy słonecznie? [27-29 maja]

Pogoda na weekend – czy będzie pochmurno czy słonecznie? [27-29 maja]

Pogoda: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na weekend. Sprawdź prognozę na najbliższe dni.

Jak ostrzega IMGW, będzie chłodno, deszczowo i wietrznie. Możliwe będą także burze. Z północnego zachodu nad nasz kraj napłynie chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego.

Piątek

Dziś nad większością Polski panuje umiarkowane i duże zachmurzenie, z przelotnymi opadami deszczu oraz burze. Według IMGW prognozowana suma opadów wyniesie do 10-15 mm. W ciągu dnia termometry pokażą od około 14°C na Suwalszczyźnie i nad morzem do 16°C w centrum i 23°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, zachodni. W porywach wiatr osiągnie do 90 km/h nad morzem, do 80 km/h w województwach północnych i wschodnich, do 60 km/h w pozostałej części kraju.

Sobota

W pierwszy dzień weekendu nasz kraj będzie się znajdować pod wpływem niżu znad Finlandii, w chłodnym powietrzu polarnym morskim z domieszką powietrza arktycznego. Ciśnienie będzie wolno rosło. W sobotę dalej będzie pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Będzie jednak jeszcze chłodniej: od 11°C na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 15°C w centrum i 17°C na południowym wschodzie. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h nad morzem i 70 km/h na północy, wschodzie i w centrum kraju.

Niedziela

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu na północy i zachodzie. W niedzielę Polska dalej będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Finlandią i północną Rosją, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać. Dalej będzie pochmurno (od umiarkowanego do dużego stopnia) a na południu możliwe będą burze. Temperatura minimalna wyniesie od 5°C do 10°C, w rejonach podgórskich około 3°C a temperatura maksymalna wyniesie od 12°C do 17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz osiągający w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

Słuchaj wiadomości Radia Pogoda i dowiedz się więcej o aktualnych wydarzeniach!

Sprawdź też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >