Pogoda weekend [13-15 maja] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Pogoda weekend [13-15 maja]

Pogoda weekend [13-15 maja]

Pogoda: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na weekend. Sprawdź prognozę na najbliższe dni.

W piątek i sobotę można spodziewać się niewielkich opadów deszczu a na południu Polski możliwe będą również słabe burze. Niedziela powinna już być całkowicie słoneczna i przeważnie bez opadów.

Piątek

Na piątek IGW przewiduje umiarkowane i miejscami duże zachmurzenie z lokalnymi słabymi opadami deszczu. Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w południowej części Wielkopolski nie powinno padać. Na południu kraju możliwe będą lokalne burze. Będzie ciepło: od 16°C na północy do 24°C na południowym zachodzie, nad morzem od 12°C do 17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem gdzieniegdzie dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W czasie burz i w Karpatach wiatr w porywach może osiągać do 65 km/h.

Sobota

Pierwszego dnia weekendu na północy Polski może występować umiarkowane i duże zachmurzenie, z miejscowymi słabymi, przelotnymi opadami deszczu. W reszcie kraju będzie pogodnie i ciepło: termometry pokażą od 14°C na Suwalszczyźnie do 20°C w centrum i 23°C na południowym zachodzie. Nad morzem lokalnie od 11°C do 14°C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, nad morzem i na Pomorzu okresami dość silny i silny. Podmuchy w porywach mogą osiągać prędkość do 65 km/h.

Niedziela

W niedzielę przeważnie będzie pogodnie, z małymi i umiarkowanymi lokalnymi zachmurzeniami. Okresami duże zachmurzenie może występować na Suwalszczyźnie. Temperatura wyniesie od około 14°C na Suwalszczyźnie do 19°C w centrum i 23°C na południowym zachodzie Polski. Najchłodniej będzie nad morzem: tam temperatura może wynieść od 11°C do 14°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty.

Słuchaj wiadomości Radia Pogoda i dowiedz się więcej o aktualnych wydarzeniach!

Sprawdź też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >