Pogoda na weekend majowy [29 kwietnia - 3 maja] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Pogoda na weekend majowy [29 kwietnia – 3 maja]

Pogoda na weekend majowy [29 kwietnia – 3 maja]

Pogoda: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na weekend. Sprawdź prognozę na najbliższe dni.

Pogoda na weekend: przedstawiamy przygotowaną przez IMGW prognozę na nadchodzący majowy weekend. Na początku maja nasz kraj znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, z chłodną masą powietrza. Należy się spodziewać dużych różnic temperatur w ciągu doby a na północy Polski oraz w rejonach podgórskich nadal możliwe będą przymrozki.

Piątek, 29 kwietnia

Będzie panowało umiarkowane zachmurzenie, zaś na południu i południowym wschodzie Polski – duże. Tam mogą również wystąpić słabe opady deszczu. W nocy z piątku na sobotę miejscami mgła do 300 m. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 13°C na wschodzie do 17°C na zachodzie, nad morzem i na Podhalu chłodniej około 11°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Sobota, 30 kwietnia

W sobotę będzie pogodnie, tylko w centrum i na wschodzie kraju po południu możliwe niewielkie opady deszczu. W nocy i nad ranem lokalnie przymrozki, na północy i północnym wschodzie kraju z temperaturą przy gruncie do –3°C. W ciągu dnia termometry pokażą od 14°C do 18°C. Najchłodniej będzie nad morzem – tam temperatura wyniesie od 10°C do 13°C. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni.

Niedziela i poniedziałek, 1 i 2 maja

Pierwsze dwa dni maja będą umiarkowanie pochmurne, z miejscowymi dużymi zachmurzeniami. Na wschodzie kraju możliwe burze. Po południu możliwe będą przelotne, słabe opady deszczu (na Pomorzu w niedzielę deszcz może padać już od rana). W niedzielę i w poniedziałek w ciągu dnia maksymalna temperatura wyniesie od 14°C do 18°C. Nad morzem będzie chłodniej: około 9-11°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.

Wtorek, 3 maja

3 maja będzie chłodniejszym dniem: temperatura maksymalna wyniesie od 12°C do 15°C, a nad morzem będzie od 8°C do 11°C. Na północy Polski przeważnie będzie pogodnie i bez opadów, a na pozostałym obszarze miejscami pojawi się przelotny deszcz. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty, przeważnie północno-zachodni.

Sprawdź też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >