Pogoda na weekend - czy będzie pochmurno? [17-19 czerwca] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Pogoda na weekend – czy będzie pochmurno? [17-19 czerwca]

Pogoda na weekend – czy będzie pochmurno? [17-19 czerwca]

,

Pogoda: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na weekend. Sprawdź prognozę na najbliższe dni.

W najbliższych dniach będzie przeważnie słonecznie, choć możliwe będą przelotne opady deszczu, a nawet burze.

Piątek

Dzisiaj będzie chłodniej, z większą ilością chmur i przelotnymi opadami deszczu, natomiast na wschodzie kraju rano możliwe będą burze. Początkowo burze możliwe będą również na Śląsku. Podczas burz wysokość opadów może sięgnąć do 10 mm na Podkarpaciu i około 15 mm na Mazurach i Podlasiu. W ciągu dnia temperatura wyniesie od od 17°C nad morzem do 21-23°C na pozostałym obszarze. Wiatr będzie umiarkowany i słaby, chwilami porywisty, osiągający wówczas prędkość do 60 km/h (w Tatrach). Będzie potęgował uczucie chłodu.

Sobota

W sobotę będzie pogodnie a słabe opady deszczu mogą wystąpić jedynie na wschodnich krańcach kraju; również na północy Polski możliwe będzie duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Dzięki bardzo ciepłemu, zwrotnikowemu powietrzu napływającemu z Europy Zachodniej będzie ciepło: od 22°C, 24°C na wschodzie, około 27°C w centrum i na Pomorzu, do 30°C, 32°C na zachodzie. Nad morzem i na Suwalszczyźnie będzie chłodniej – tam termometry pokażą około 20°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, osiągający w porywach do 55 km/h.

Niedziela

W ostatni dzień weekendu nad większością Polski będzie świecić słońce i będziemy mogli się cieszyć wysoką temperaturą, sięgającą 28°C w centrum do nawet 31°C na południu. Chłodniej będzie na północy – tam możliwe będą opady deszczu i lokalne burze. Z tego powodu na północy kraju będzie chłodno – w ciągu dnia temperatura wyniesie tam około 15-17°C. Opady deszczu oraz burze z możliwym gradem mogą również wystąpić w rejonie od Warmii przez Kujawy po Wielkopolskę i Ziemię Lubuską.

Słuchaj wiadomości Radia Pogoda i dowiedz się więcej o aktualnych wydarzeniach!

Sprawdź też:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Pogoda na weekend – czy będzie pochmurno? [17-19 czerwca]”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >