Podcast - Radio Pogoda - słuchaj radia

Wieczór autorski: Liliana Śnieg-Czaplewska, dziennikarka

Wieczór Autorski

22.06.2023 22:00

Gościem Anny Stachowskiej była dziennikarka Liliana Śnieg-Czaplewska.
Przeprowadziła kilkaset wywiadów z rozmówcami z bardzo różnych światów.
Jej książka „Bex@. Korespondencja mailowa ze Zdzisławem Beksińskim” to efekt dwuletniego codziennego dialogu z wielkim artystą.
Właśnie ukazała się jej opowieść „Nina i Józef-sceny z życia, które minęło” o najbardziej kontrowersyjnej parze RRL-u, wybitnej aktorce Ninie Andrycz i Józefie Cyrankiewiczu.
Królowa polskiej sceny i najdłużej urzędujący premier PRL.
Ich ślub w 1947 roku był sensacją, nigdy wcześniej nie było w Polsce takiego mariażu aktorki i polityka. Zamieszkali w luksusowym apartamencie przy słynnej Alei Róż 8, a ich sąsiadami byli Konstanty I. Gałczyński, Władysław Broniewski oraz Antoni Słonimski.
O nich i o ich małżeństwie krążyły legendy. Ona nie chciała mieć dzieci. On zdradzał ją na potęgę. O Tym jacy byli naprawdę i jak wyglądała ich relacja posłuchają podczas rozmowy z autorką.
Posłuchaj
Reklama
Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam
więcej podcastów