Strona główna » Podcast
Reklama
Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Wieczór autorski: Aleksandra Szarłat

22.09.2022 20:00
W "Wieczorze autorskim" powstającym przy współpracy z ZAIKS-em gościem Anny Stachowskiej była Aleksandra Szarłat-dziennikarka, autorka m.in. takich książek jak: „Żuławski. Szaman”, „Pierwsze damy III Rzeczpospolitej” czy „Celebryci z tamtych lat Prezenterki. Tele PRL”.
Niedawno ukazała się jej najnowsza książka „SPATiF. Upajający pozór wolności”.
To był ośrodek kulturalno-informacyjno-towarzyski. Miejsce zabaw, ale i miejsce najróżniejszych dyskusji politycznych, intelektualnych i o literaturze. Tam wymieniano się opiniami, plotkowano i żartowano. Żart i dowcip był tam najcenniejszą walutą.

Autorce udało się porozmawiać z bywalcami tego miejsca, dotrzeć do archiwalnych materiałów i usłyszeć wiele ciekawych anegdot. w SPATiF-ie, istniała ścisła hierarchia. Były stoliki zarezerwowane dla określonych osób. O tym, kto mógł tam wejść, a kto nie, decydował Franciszek Król, szatniarz, nazywany przez wszystkich po prostu Frankiem.
Wspólnie z Aleksandrą opowiemy Państwu o świecie, którego już nie ma. Poznają państwo historię tego miejsca, opowiemy o stałych bywalcach, którzy na trwale zapisali się w historii polskiej kultury, będzie też dużo anegdot.