Strona główna » Podcast
Reklama
Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Uciekły spod bomb i rakiet - psy i koty z Ukrainy potrzebują pomocy

28.04.2022 14:59
Ponad 130 zwierzaków uratowali już wolontariusze OTOZ Animals przywożąc je z Ukrainy do Polski. Teraz psy i koty czekają na to aż ktoś je przygarnie i da im nowy dom. Wolontariusze pomagają także przepełnionym schroniskom i przytuliskom na Ukrainie oraz zajmują się zwierzętami, które docierają do Polski razem ze swoimi właścicielami - ukraińskimi uchodźcami.

Zwierzętom w obecnym konflikcie na Ukrainie też potrzebna jest pomoc. Udziela jej m.in Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals, które działa w Polsce już od 20 lat i prowadzi 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt, w tym przytulisko dla zwierząt gospodarskich „Rogate Ranczo”.

Od czasu rozpoczęcia wojny na Ukrainie, wolontariusze Towarzystwa ruszyli na pomoc zwierzakom które cierpią z powodu działań wojennych. Jak mówi w rozmowie z Radiem Pogoda dr. Magdalena Silska z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals,  na Ukrainę dostarczana jest karma i akcesoria. Trafia do przepełnionych obecnie przytulisk a także do osób prywatnych, które z dobrego serca przygarniają bezdomne, pozostawione same sobie i błąkające się po ulicach zwierzęta. Towarzystwo dostarczyło już w ten sposób ponad 5 ton karmy, która jest przywożona na granicę polsko-ukraińską, odbierana przez ukraińskich wolontariuszy i dostarczana do miejsc, w których zwierzęta czekają na pomoc.