Piosenki do sprzątania – z nimi szybko uporasz się z bałaganem [TOP 5]

Piosenki do sprzątania/ fot. jeshoots unsplash.com

Piosenki do sprzątania mieszkania przydadzą się, kiedy brakuje nam energii w szare, zimowe dni. Zobacz, czy znasz te utwory. 

Sprzątanie jest zdecydowanie przyjemniejsze, jeśli sięgniemy po pomoc muzyczną. Zwłaszcza, że dni są coraz krótsze, słońca prawie w ogóle nie widać, energii mamy coraz mniej, a sprzątać od czasu do czasu trzeba. Dla tych, którzy potrzebują inspiracji, czego słuchać, podczas szorowania łazienki lub mycia podłogi przygotowaliśmy: piosenki do sprzątania. 

Katarzyna Sobczyk “Trzynastego”, czyli nie taka wcale pechowa piosenka

Zacznijmy od czegoś nietypowego. Utwór “Trzynastego” opowiada o dniu, który miał być pechowy, a okazuje się bardzo szczęśliwy. Jak wyśpiewała nam Kasia Sobczyk:

Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna

Trzynastego każda droga jest prosta

To naprawdę idealna piosenka do sprzątania, bo przecież domowe obowiązki często są jak ta pechowa trzynastka. A dzięki Kasi Sobczyk wcale nie muszą takie być.

Bajm “Biała armia” czyli masz siłę, aby umyć naczynia

Każdy z nas zna to uczucie, kiedy bardzo, ale to bardzo się nie chce. Naczynia piętrzą się w zlewie, a motywacji do wstania z kanapy brak. Warto wtedy włączyć na pełen regulator piosenkę Bajmu “Biała armia”. Kiedy usłyszymy wspaniały głos Beaty Kozidrak i słowa:

Jesteś sterem, białym żołnierzem

Nosisz spodnie, więc walcz

Jesteś żaglem, szalonym wiatrem

Twoja siła to skarb

od razu odzyskamy życiową energię, którą zabrał nam listopad.

Queen “Don’t stop me now”, czyli nic cię nie powstrzyma przed wytarciem kurzy

Ten wielki przebój zespołu Queen ukazał się w 1979 roku. Freddie Mercury śpiewa w nim – jak zawsze z pasją – że nikt nie zatrzyma, ponieważ świetnie się bawi. Warto więc wziąć sobie te słowa do serca i zamienić sprzątanie mieszkania w coś, co sprawia nam przyjemność. Z taką piosenką powinno się udać!

Hanna Banaszak czyli “W moim magicznym domu” będzie czysto

W tym domu wszystko się zdarzyć może. Ta przepiękna piosenka powstała w 1981 roku. Autorką słów jest Magdalena Czapińska. Artystka inspirowała się uroczymi, bielański uliczkami, na których – jak opowiadała – stały “domki w ogródkach, koty, ptaki, bluszcz, winorośl’. Warto więc wprowadzić tę magię do swojego domu. Dzięki tej piosence sprzątanie na pewno będzie łatwiejsze.

Mieczysław Fogg “Tango Milonga”, czyli sprzątanie połączone z elegancją

To być może trochę przewrotna propozycja, jeśli chodzi o piosenki do sprzątania. Natomiast nie warto od razu jej odrzucać, zwłaszcza jeśli mamy w planach mycie podłóg. Każdy z nas zna przecież filmowe sceny, w których bohaterowie lub bohaterki tańczą ze szczotką. Dzięki piosence Fogga, to możemy być my! W końcu do sprzątania nie trzeba podchodzić bardzo poważnie.

Zobacz też:

Powiązane

Czy trzeba zapylać pomidory w tunelu? Wyjaśniamy

Haubice M777 – królowe pola bitwy pomagają Ukrainie

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022 – jak to działa?