Pete Best – dlaczego został wyrzucony z The Beatles?

Dzisiaj swoje 79. urodziny obchodzi Pete Best – pierwszy perkusista zespołu The Beatles.

Randolph Peter Scnanland, znany bardziej pod nazwiskiem Best, przyszedł na świat w 1941 roku w Madrasie w Indiach. Gdy jego ojciec zginął podczas drugiej wojny światowej, jego rodzina wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. Dorastał w Liverpoolu a pod koniec nauki w Liverpool Collegiate Grammar School zapragnął gry w zespole muzycznym. Od tego czasu zaczął uczyć gry na perkusji, którą zakupiła dla niego w prezencie jego matka Mona Best. Wkrótce zaczął swoją karierę w małych zespołach muzycznych jako perkusista.

Do The Beatles dołączył w sierpniu 1960 roku. Zaledwie kilka dni później, został wyrzucony z zespołu, co spotkało się z niezadowoleniem ze strony fanów. Po dziś dzień jednak nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną wyrzucenia Besta z The Beatles.

Najbardziej prawdopodobna jest wersja, iż reszta członków zespołu bardziej widziała na miejscu perkusisty wieloletniego przyjaciela zespołu – Ringo Starra, który finalnie dołączył do nich po odejściu Besta i grał aż do rozpadu zespołu w 1970 roku.

Best rozpoczął karierę solo w Wielkiej Brytanii i USA i do dziś koncertuje wraz ze swoim zespołem The Pete Best Band. Ostatnią płytę wydał w 2008 roku pod tytułem Haymans Green.

W 2011 roku dwie nowe ulice w Liverpoolu nazwano z myślą o muzyku: Pete Best Drive, oraz Casbah Close. Nazwa drugiej ulicy pochodzi od nazwy klubu The Casbah Coffee Club. Było to miejsce, które muzyk założył wraz ze swoją matką, aby mógł tam koncertować razem ze swoimi kolegami.

Powiązane

Piosenki z wróżbami – idealne na Andrzejki [POSŁUCHAJ]

29 listopada: imieniny i święta typowe i nietypowe

Jaka pogoda we wtorek 29 listopada? Alerty IMGW

1 comment

Tom 27 lipca 2021 - 19:58
Pete Best odstawał klasą gry od pozostałych muzyków, na co zwrócił George Martin przy pierwszych przesłuchaniach zespołu. I dlatego musiał rozstać z się z kolegami.
Dodaj komentarz