Pełnia Księżyca: Jak na nas wpływa, czego unikać

Podczas pełni Księżyca jesteśmy szczególnie podatni na silne emocje. Fot. Pixabay.com

Pełnia Księżyca u wielu z nas wywołuje bezsenność i trudności z zasypianiem. Często jesteśmy poirytowani, trudno nam się skoncentrować i łatwiej wyprowadzić nas z równowagi.

O tym, że pełnia Księżyca ma olbrzymi wpływ na człowieka i przyrodę, wiedzieli już starożytni. Od wieków ludzie wykonywali różne prace zgodnie z fazami Księżyca. W odpowiednim czasie sadzono rośliny, zbierano zioła czy ścinano włosy. Księżyc ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i psychikę.

Podczas pełni jesteśmy pobudzeni, łatwiej wpadamy w gniew, możemy być bardziej agresywni. W tym czasie popełnia się więcej przestępstw, szczególnie na tle seksualnym. W tej fazie Księżyca jest również więcej porodów, uaktywniają się też wszelkie choroby psychiczne, nasilają się objawy depresji.

Co warto robić w czasie pełni Księżyca

Pełnia Księżyca to dobry czas na farbowanie włosów – lepiej się ufarbują i kolor dłużej będzie się trzymał. To także dobry moment na pielęgnacyjne masaże. Na dni pełni warto planować podcinanie końcówek włosów, a także sianie i sadzenie roślin.

Unikajmy trudnych rozmów i ważnych decyzji

Podczas pełni Księżyca jesteśmy szczególnie podatni na silne emocje, które mogą utrudniać kontakty z innymi ludźmi. Nie warto w tym czasie wdawać się w dyskusje na kontrowersyjne tematy, lepiej unikać konfliktów czy zajmować się niewygodnymi sprawami. Podczas pełni możemy odczuwać negatywny stosunek do ludzi lub sytuacji, z którymi musimy się skonfrontować. Chwilowy pesymizm może zaburzać trzeźwą ocenę sytuacji. W pełnię zatem lepiej unikać poważnych rozmów, zwłaszcza biznesowych, nie podejmować ważnych decyzji i nie składać wiążących deklaracji.

Mniej wysiłku fizycznego, więcej relaksu

Jednak to, że jesteśmy pobudzeni psychiczne podczas pełni, nie znaczy, że jesteśmy bardziej wydolni fizycznie. Łatwiej wtedy ulegamy kontuzjom, jesteśmy osłabieni. Jesteśmy bardziej wrażliwi na dotyk i zmiany temperatury, a także na dźwięki. Nauczyciele jogi zalecają, żeby podczas pełni nie wykonywać żadnych ćwiczeń, a raczej skupić się na technikach oddechowych i relaksacyjnych. W Moon Day zamykanych jest wiele szkół jogi. Często Księżyc w pełni zaostrza apetyt, pojawiają się dziwne zachcianki, na przykład na słodycze.

Czego jeszcze unikać w czasie pełni Księżyca

Podczas pełni bardziej krwawią rany, dlatego lepiej unikać wszelkich inwazyjnych zabiegów. Operacje chirurgiczne, wizyty u dentysty czy u kosmetyczki na peeling lub depilację lepiej planować w innych terminach. Nie jest to także sprzyjający czas na przycinanie lub przesadzanie roślin.

Czas od pełni do nowiu Księżyca

Po pełni mamy więcej energii, czujemy się mniej zmęczeni, jesteśmy bardziej wydajni. W czasie gdy ubywa Księżyca, my też mamy mniejszą skłonność do tycia – jeśli zamierzamy się odchudzać, dobrze jest zacząć tuż po pełni. W tym czasie dobrze jest przeprowadzać wszelkie zabiegi kosmetyczne, polegające na usuwaniu zbędnych włosów, skórek itp., jak depilacja, manikiur czy peeling – będą odrastały wolniej. To także dobry czas na operacje i zabiegi chirurgiczne, a także leczenie zębów u dentysty.

Po pełni warto też przeprowadzać wszelkie prace domowe – mycie, pranie, szorowanie, odplamianie, czyszczenie jest w tym czasie łatwiejsze i wydajniejsze.

Przeczytaj też:

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Co warto wiedzieć o pełni Księżyca

Czy pełnia Księżyca to dobry czas na intensywne treningi fizyczne?

Nie. Lepiej zrezygnować wtedy z intensywnych ćwiczeń. Podczas pełni jesteśmy bardziej podatni na kontuzje.

Czy pełnia to dobry moment na wizytę u dentysty?

Nie. Jeśli można wybrać termin wizyty, lepiej umawiać się do dentysty po pełni. To nie jest dobry czas na zabiegi czy operacje.

Kiedy najlepiej robić zabiegi depilacji?

Depilację najlepiej robić w czasie, gdy Księżyca ubywa, czyli pomiędzy pełnią a nowiem. Włosy usunięte w tym czasie, wolniej odrastają.

Powiązane

Najlepsze cytaty Beaty Tyszkiewicz

Psy i koty – dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej? Wyjaśniamy

Kolory ścian – jak wpływają na samopoczucie człowieka?

2 komentarze

Kiedy Księżyc w pełni, a kiedy w nowiu? Sprawdź kalendarz księżycowy na 2021 rok – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 18 stycznia 2022 - 20:26
[…] Wiadomości […]
Pełnia Księżyca czerwiec 2022. Sprawdź, kiedy wypada – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 17 maja 2022 - 13:20
[…] Porady […]
Dodaj komentarz