Pluszowe pandy – jedyni klienci restauracji

Pluszowy miś panda. Fot. Pikist.com

Właściciel restauracji w Niemczech w ramach protestu przeciw lockdownowi wypełnił lokal pluszowymi misiami panda.

Pluszowe misie panda jako klienci restauracji we Frankfurcie. Źródło: YouTube

Właściciele restauracji na całym świecie cierpią z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W Niemczech, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań, wprowadzono bardzo daleko idące regulacje. Tamtejsze media obowiązujące przepisy nazywają nawet „lockdownem w wersji light”. W publicznych miejscach może wspólnie przebywać łącznie nie więcej niż 10 osób. Do co najmniej 30 listopada zamknięte pozostaną teatry, opery, sale koncertowe, kina i parki rozrywki. Zamknięto też studia tatuażu, salony masażu i kosmetyczne. Również do tego czasu zamknięte pozostają bary, kluby, restauracje, puby i dyskoteki. Czynne mogą być tylko stołówki. Niemieckie władze planują wydłużyć obowiązywanie tych obostrzeń do 20 grudnia. To oznaczałoby, że restauracje musiałyby pozostać zamknięte na dłużej.

Restaurator protestuje panda-micznie

Właściciel jednej z restauracji we Frankfurcie postanowił w sposób symboliczny zaprotestować przeciwko lockdownowi. Wpadł na pomysł usadzenia przy stołach w swoim lokalu setek pluszowych misiów panda. Jak powiedział Guiseppe Fichera, właściciel restauracji Pino:

„Chcieliśmy znowu ożywić nasza restaurację. To są „panda-miczne” pandy”.

Pluszowe zabawki posadzono wokół stołów, kilka również znalazło swoje miejsce przy barze, gdzie zdają się delektować piwem ze szklanych butelek.

„To jest cichy protest” – mówi Fichera. Właściciel restauracji dodał, że światło w restauracji będzie włączone przez cały dzień i całą noc, dopóki trwa lockdown. Po to, żeby przechodnie mogli cieszyć oczy inscenizacją.

Niemieckie władze zapowiedziały przedłużenie pomocy finansowej dla firm, które ucierpiały z powodu restrykcji. Nieoficjalnie mówi się o kwocie 20 mld euro w grudniu. W listopadzie łączną pomoc rządową przeznaczoną dla firm ocenia się na kwotę rzędu 10-15 miliardów euro.

Powiązane

Czy trzeba zapylać pomidory w tunelu? Wyjaśniamy

Haubice M777 – królowe pola bitwy pomagają Ukrainie

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022 – jak to działa?