Najzabawniejsze nazwy miejscowości w Polsce [TOP 20]

Nazwy wsi i miasteczek w Polsce często budzą uśmiech na twarzy. Sprawdź, jakie zabawne nazwy mają miejscowości w całej Polsce.

Nazwy miejscowości dawno temu często miały zupełnie inne znaczenie niż obecnie. To, co kiedyś mogło wcale nie budzić kontrowersji, dziś może być powodem do robienia sobie zabawnych zdjęć pod tablicą z nazwą danego miasteczka. Przekonaj się, że już przed wiekami założyciele osad w naszym kraju mieli poczucie humoru.

Ameryka

Nie trzeba lecieć samolotem: żeby znaleźć się w Ameryce wystarczy pojechać samochodem do tej wsi w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim. Tę zamieszkaną obecnie przez około 230 osób osadę założył w 1917 roku człowiek za pieniądze zarobione właśnie w Ameryce.

Beznazwa

Tak właśnie nazywa się miejscowość w województwie wielkopolskim, w powiecie tureckim, w gminie Władysławów.

Browarek

Leży w województwie śląskim, w powiecie zawierciańskim, w gminie Kroczyce. Przez wieś przepływa Białka – dopływ Pilicy.

Brutus

Miejscowość znajdująca się w województwie łódzkim, w powiecie pajęczańskim, w gminie Kiełczygłów.

Całowanie

To wieś położona w województwie mazowieckim, w powiecie otwockim, w gminie Karczew. Składa się z części: Górki i Pękatka. Znajduje się tu jedno z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych w Polsce: w tym rejonie odnaleziono przedmioty ludów epoki późnego paleolitu i mezolitu. Znaleziska datuje się na wiek około 7 tysięcy lat p.n.e.

Mała Wieś przy Drodze

To prawdziwa nazwa… niewielkiej wsi leżącej przy drodze. Znajduje się w województwie mazowieckim, niedaleko Warszawy, w gminie Leoncin.

Małachowo-Złych Miejsc

Ponoć ta położona w Wielkopolsce miejscowość ma być przeklęta z powodu ducha złego hrabiego, który swego czasu utonął w okolicznych bagnach. Ponoć do dziś straszy na drodze Witkowo-Gniezno. Choć to prosty i łatwy odcinek, to na drodze tej dochodzi do licznych wypadków, w tym śmiertelnych – stąd legenda o przeklętym miejscu.

Miejsce

Jeśli jesteśmy w tym Miejscu, to znajdujemy się w woj. małopolskim, w powiecie wadowickim. Nazwa miejscowości była wzmiankowana już w XV wieku w księdze „Liber beneficiorum dioecesis Cracoviensis” Jana Długosza.

Niemyje-Ząbki

Tę położoną w woj. podlaskim w powiecie bielskim, w gminie Rudka wieś zamieszkuje mniej niż sto osób.

Sprawdź też:

Koniec Świata

Koniec Świata, znany też jako Głuszyna-Podlas, znajduje się w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrzeszowskim, w gminie Kraszewice. Na Końcu Świata na stałe mieszka… 1 osoba.

Krzywe Kolano

Miejscowość znajduje się w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie mogileńskim, w gminie Jeziora Wielkie. Mieszka w niej około 180 mieszkańców i jest to 10. co do wielkości miejscowość gminy Jeziora Wielkie.

Leśne Odpadki

Położona w woj. łódzkim w gminie Brójce wieś szczyci się posiadaniem imponującego pomnika przyrody: lipy drobnolistnej, której obwód pnia wynosi 420 cm.

Samoklęski Małe

Miejscowość leży w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim, w gminie Szubin. Mieszka tam około 140 mieszkańców.

Swornegacie

Ta licząca około 1080 mieszkańców wieś znajduje się w woj. pomorskim, w powiecie chojnickim. Jej nazwa pochodzi od kaszubskich słów: „swora”, czyli warkocz pleciony z korzeni sosnowych, wykorzystywany do umacniania, czyli gacenia brzegów (gacy) jezior i rzek. Pierwsze odmiany tej nazwy miejscowości sięgają XIII wieku: w 1272 roku wieś była wzmiankowana jako Swornigac.

Stary Bógpomóż

Zamieszkana przez około 166 mieszkańców wieś znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie lipnowskim i jest siódmą co do wielkości miejscowością gminy Bobrowniki.

Tupadły

Wieś znajdująca się w woj. pomorskim, w Powiecie Puckim, w gminie Władysławowo. Mieszka w niej około 500 osób. Wcześniej była typową miejscowością rolniczą, obecnie ma charakter letniskowy.

Wymysłów Francuski

Miejscowość położona w województwie łódzkim, w powiecie pabianickim, w gminie Dobroń. Mieszka tu około 86 osób. Nazwę zawdzięcza markizowi Stanisławowi Jeanowi de Boufflers, który schronił się w Prusach przed rewolucją francuską. Otrzymał w wieczystą dzierżawę folwark Wymysłów. W 1800 roku markiz sprzedał jednak folwark, ale nazwa pozostała.

Zimna Wódka

Tę leżącą w województwie opolskim wieś zamieszkuje około 720 osób. Nazwa miejscowości pochodzi od wyrażenia „zimna woda”. Obecną nazwę wsi nadano 15 marca 1947 roku.

Zgniłe Błoto

Wieś w woj. łódzkim. W okolicznych, połączonych ze sobą stawach można uprawiać żeglarstwo oraz rozmaite sporty wodne. Istnieje tu również ośrodek wypoczynkowy z kąpieliskiem.

Złe Mięso

Leży w południowej części województwa pomorskiego, w powiecie chojnickim, w kompleksie leśnym Borów Tucholskich. Miejscowość była wzmiankowana już w 1480 roku, jako Boszfleyth, zaś Złe Mięso notowano w 1664 roku. Choć ponoć nazwa wsi wywodzi się od nazwiska miejscowego karczmarza, to według legendy „Złe Mięso” wywodzi się od niegodziwych postępków karczmarza, który mordować odpoczywających w jego przybytku podróżnych, a ciała gości wykorzystywać do przyrządzania posiłków. Po odkryciu jego czynów karczmarza miano powiesić a jego gospodę całkowicie zburzyć.

A może Wy znacie inne zabawne nazwy polskich miejscowości? Jeśli tak, piszcie w komentarzach.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi