Najlepsze piosenki świąteczne, które nie są kolędami

Boże Narodzenie Fot. Pikist

Piosenki na Święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wysłuchania utworów, które obudzą w nas ducha świąt i napełnią nas nadzieją na przyszły rok.

Przedstawiamy nasz całkowicie subiektywny wybór świątecznych piosenek, które nie są kolędami, a mimo to w każdym z nas obudzą świątecznego ducha. Znane i mniej znane, oczywiste i zaskakujące – utwory świąteczne dla każdego.

Życzymy wszystkim szczęśliwych i – mimo niesprzyjających okoliczności – pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, z nadzieją, że kolejne wszyscy będziemy mogli spędzić wspólnie ze swoimi rodzinami, już bez maseczek i dystansu społecznego.

Wesołych Świąt!

Czerwone Gitary – „Dzień jeden w roku”

Mało kto nie wzruszał się po wysłuchaniu tej piosenki w grudniowe wieczory. To najsłynniejsza piosenka ze świątecznego albumu „Czerwonych Gitar” o tym właśnie tytule. Do dziś w wielu domach słychać ją w Boże Narodzenie.

Bobby Helms – „Jingle Bell Rock”

Piosenka świąteczna, która w wykonaniu Bobby’ego Helmsa przenosi nas w nostalgiczne lata 50. ubiegłego wieku i wprowadza w tęsknotę za „starymi dobrymi czasami”.

Queen – „Thank God It’s Christmas”

Piosenka niezapomnianego Freddiego Mercury’ego, Briana Maya, Johna Deacona i Rogera Taylora miała swoją premierę w 1984 roku.

Dean Martin – „Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!”

To jeden z najsłynniejszych standardów świątecznych. Najsłynniejszy jest w wykonaniu aktora Deana Martina, który wykonał utwór w 1959 roku. Co zabawne, autorzy piosenki – Jule Styne (muzyka) i Sammy Cahn (tekst) – stworzyli ją w środku lata w Los angeles.

The Futureheads – „Christmas Was Better In The 80s”

Coś dla spragnionych rockowego brzmienia. Futurheads przekonują, że kiedyś – w latach 80. ubiegłego wieku to były prawdziwe święta. Zgadzasz się z nimi?

Bing Crosby – „White Christmas”

Coś dla wielbicieli tradycyjnych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia, kiedy padający śnieg tworzył wielkie zaspy a dzieci z niecierpliwością wyglądały pierwszej gwiazdki na wieczornym niebie. Wersja „White Christmas” w wykonaniu Binga Crosby’ego znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedający się singiel w historii.

The Darkness – „Christmas Time”

Kolejny zespół rockowy, któremu tak bardzo udzielił się duch Świąt Bożego Narodzenia, że aż nie chce, żeby kiedykolwiek się skończyły. Doskonale ich rozumiemy.

Chris Rea – „Driving Home For Christmas”

Chris Rea stworzył bardzo prostą, ale wyjątkowo piękną piosenkę o tym, jak wyrusza w podróż, żeby zdążyć wrócić do domu na święta. Oby nam wszystkim się to udało!

Grzegorz Turnau – „Wiersz na Boże Narodzenie”

Po śmierci Wojciecha Młynarskiego jego syn, Wojciech, odnalazł napisane przez ojca kolędy. W 2018 wydano piękny album z tymi piosenkami – „Kolęda na cały rok!”. Zaśpiewali na nim najlepsi polscy artyści. Piękny utwór „Wiersz na Boże Narodzenie” wspaniale wykonał Grzegorz Turnau.

Jose Feliciano – „Feliz Navidad”

Urocza, prosta piosenka świąteczna, która od razu chwyta za serce. Niedawno pisaliśmy o tym, że mimo 50 lat utwór wcale się nie zestarzał i wciąż bawi dzieci co roku podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Skaldowie i Alibabki – „Z kopyta kulig rwie”

Jedna z najpopularniejszych polskich piosenek, od razu przenosząca nas myślami do zaśnieżonego Zakopanego. Chociaż tak będziemy mogli w tym roku udać się na białe południe Polski podczas świąt…

Shakin’ Stevens – „Merry Christmas Everyone”

Któż nie zna tej radosnej świątecznej piosenki, którą wyśpiewywał słynny Shakin’ Stevens, życząc wszystkim słuchającym Wesołych Świąt? Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko również życzyć Wesołych Świąt Wam wszystkim!

Może Cię zainteresować:

Powiązane

Wyniki Lotto 4.10.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia] i EuroJackpot

Wybory parlamentarne 2023. Kiedy będziemy wybierać posłów i senatorów?

Jak zabezpieczyć róże przed zimą?

3 komentarze

Życzenia na Boże Narodzenie dla każdego – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 9 grudnia 2021 - 12:30
[…] Rozrywka […]
Cicha noc – historia niezwykłej kolędy – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 10 grudnia 2021 - 08:40
[…] Rozrywka […]
Frank Sinatra – najlepsze świąteczne piosenki [TOP 5] – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 11 grudnia 2021 - 15:07
[…] Rozrywka […]
Dodaj komentarz