Najlepsze filmy na lato… z latem w tytule [Sprawdź 10 propozycji]

Najlepsze filmy na lato… z latem w tytule. "Królowie lata"

„Lato w Wietnamie”, „Lato”, „Królowie lata” i inne – zobacz nasz subiektywny wybór filmów na lato, z latem w tytule. To obrazy jedyne w swoim rodzaju.

Przedstawiamy kilka propozycji filmów różnych gatunków, które łączy jedno: w tytule znalazło się lato. Sprawdź, co warto zobaczyć.

„Opowieść letnia”

Nieśmiały, młody absolwent Gaspard spędza wakacje w bretońskiej miejscowości Dinard i czeka na przyjazd swojej dziewczyny, Leny. W międzyczasie poznaje sympatyczną Margot – pracownice lokalnej kawiarni. Choć spędzają ze sobą coraz więcej czasu, pozostają w przyjacielskich relacjach. Kiedy jednak do miasteczka ostatecznie przyjeżdża Lena, chłopak zaczyna się zastanawiać, czy to faktycznie ona powinna być jego wybranką.

„Lato w Wietnamie”

Paula Friedrich (Inez Björg David w podwójnej roli) przylatuje do Wietnamu z nadzieją na objęcie posady zastępcy szefa kuchni w luksusowym hotelu w Hanoi. Jednak tuż po wylądowaniu okazuje się, że granicę przekroczyła już identyczna osoba. Okazuje się, że kobieta ma siostrę-bliźniaczkę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Jako niemowlęta zostały rozdzielone i oddane do adopcji. Paula postanawia odnaleźć swoją siostrę, co w egzotycznym Wietnamie wcale nie będzie takie proste…

„Długie, gorące lato”

Filmowe arcydzieło z Paulem Newmanem i Orsonem Wellesem w rolach głównych. Bogaty Will Varner (Welles) od lat rządzi niewielkim miasteczkiem w stanie Missisipi. Jednak jest rozczarowany swoimi dziećmi, które według niego nie mają na tyle ambicji, by przejąć po nim interesy. Jego syn jest leniwy i brakuje mu ambicji. Z kolei jego córka – inteligentna Clara (Joanne Woodward) według niego marnuje czas na bzdury. Pewnego dnia w okolicy pojawi się Ben Quick (Newman), którego Will zatrudnia do zarządzania posiadłością. Will w przyjezdnym odnajduje pokrewną duszę i wydaje mu się, że w Benie odnalazł „syna, którego nigdy nie miał” i oferuje mu rękę Clary.

„Królowie lata”

Trójka nastolatków, którzy mają już dosyć poleceń wydawanych przez rodziców, postanawia spróbować niezależnego życia i planuje spędzić lato w lesie, we własnoręcznie zbudowanym domu. Z początku wygląda na to, że ich plan ma szanse powodzenia, jednak wszystko zmienia pojawienie się pięknej Kelly, w której zakochuje się dwóch chłopców jednocześnie.

„Lato 1993”

W tytułowe lato 1993 roku sześcioletnia Frida wyjeżdża z Barcelony na wieś, wkrótce po tym jak jej rodzicie zmarli na tajemniczą chorobę. Dziecko trafia pod opiekę wujostwa, do starego, kamiennego domu na skraju lasu. Może bawić się z ich trzyletnią córką Anną i korzystać z uroków idyllicznej okolicy, jednak Frida nie może przezwyciężyć smutku i żalu, co znajduje odbicie w jej zachowaniu. Czy uda się jej ostatecznie przezwyciężyć traumę i odzyskać radość życie? Dowiemy się przed końcem lata.

„Lato”

Annie (Sigrid ten Napel) to szesnastolatka, która nie do końca pasuje do grupy nastolatków spędzających lato w niewielkiej holenderskiej miejscowości. Czuje się wyobcowana i samotna. Jednak pewnego dnia spotyka mieszkającą w wiosce zbuntowaną, łamiącą schematy Lenę (Jade Olieberg). Wkrótce między dwiema dziewczynami zaczyna rodzić się uczucie.

„Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna”

Niezwykły, głęboko kontemplacyjny film w niecodzienny sposób opowiadający o ludzkim życiu. Zostało ono ukazane z perspektywy młodego, południowokoreańskiego mnicha jako naturalny rytm wyznaczany przez pory roku. Śledzimy więc życie mnicha jako następujące po sobie wiosnę, lato, jesień i zimę a wydarzenia, których doświadcza zaprowadzą go z powrotem tam, gdzie wszystko się zaczęło.

„Pewnego lata”

Frédéric, Adrienne i Jérémie to dorosłe rodzeństwo, które wraca do rodzinnego domu w Valmondois, by ostatecznie zdecydować, co zrobić z majątkiem po ich zmarłej niedawno matce, w tym kolekcji obrazów, która była dla niej szczególnie ważna. Teraz rodzeństwo musi zmierzyć się ze swoją przeszłością i zdecydować, co jest dla nich naprawdę ważne.

„Letni sen”

Arcydzieło Ingmara Bergmana. Samotna i znudzona życiem w blasku fleszy ballerina Marie (Maj-Britt Nilsson) pewnego dnia znajduje pamiętnik swojej pierwszej miłości – Henrika. Kobieta postanawia udać się na wyspę nieopodal Sztokholmu, gdzie poznała Henrika trzynaście lat temu, podczas wakacji u swoich wujostwa. Młodzi ludzie spędzili wtedy wspólne wakacje, jednak romans przerwała tragedia, która rozdzieliła parę a od tego czasu Marie postanowiła odtąd żyć w samotności.

„Jedno szalone lato”

Zwariowana komedia w sam raz na gorące dni. Hoops McCann (John Cusack) marzy o stypendium artystycznym, by dostać się do college’u. W tym celu musi stworzyć komiks o miłości, co jednak dla mało doświadczonego w kontaktach z dziewczynami chłopaka jest sporą przeszkodą. Cierpiący na twórczą niemoc Hoops wyrusza w szaloną podróż z przyjacielem Georgem (Joel Murray) na wakacje na wyspę Nantucket. Po drodze poznają Cassandrę Eldridge (Demi Moore), która musi zebrać 3 tysiące dolarów w tydzień, by uratować przed licytacją dom po zmarłym dziadku. Młodzi ludzie postanawiają pomóc Cassandrze uratować rodzinny dom przed chciwą rodziną Beckersted. Przy okazji Hoops zyska okazję do stworzenia opowieści o miłości…

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 60 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

Zobacz też:

Powiązane

Wyniki Lotto 4.10.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia] i EuroJackpot

Wybory parlamentarne 2023. Kiedy będziemy wybierać posłów i senatorów?

Jak zabezpieczyć róże przed zimą?

1 comment

Kto zagra Violettę Villas? Która artystka najbardziej pasowałaby do tej roli? [Propozycje] – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 11 lipca 2022 - 11:23
[…] Rozrywka […]
Dodaj komentarz