Najlepsze filmy 2021 roku według użytkowników serwisu Rotten Tomatoes [TOP 20]

Najlepsze filmy 2021 roku według użytkowników serwisu Rotten Tomatoes: „Aida”

Przedstawiamy najlepsze filmy 2021 roku według serwisu Rotten Tomatoes. Dowiedz się, czy w najlepszej 20. znalazł się film z Polski.

Serwis Rotten Tomatoes, w którym to użytkownicy recenzują filmy, przedstawił spis najlepiej ocenionych filmów 2021 roku. Na czele tego rankingu znalazły się filmy z mijającego roku, które osiągnęły co najmniej 75% pozytywnych komentarzy osób, które je widziały. W szerokim zestawieniu najlepiej ocenianych w tym serwisie filmów mijającego roku znalazł się polski obraz – „Pokot” Agnieszki Holland i Kasi Adamik, który z 76% pozytywnych recenzji wylądował na 226. miejscu. W pierwszej 20. zestawienia nie ma jednak polskich filmów.

Prezentujemy 20 najlepszych filmów 2021 roku według Rotten Tomatoes:

„76 dni” – 100% pozytywnych recenzji

Wstrząsający chiński dokument, opowiadający o trwającej tytułowe 76 dni walce pracowników służby ochrony zdrowia z pandemią koronawirusa w Wuhan – mieście, które powszechnie uznawane jest za miejsce, w którym wszystko się zaczęło.

„Drive My Car” – 100%

Adaptacja opowiadania Haruki Murakamiego „Mężczyźni bez kobiet”. Wybitny japoński aktor i reżyser Yusuke Kafuku jest szczęśliwym mężem. Pewnego dnia kobieta znika. Dwa lata później Kafuku podczas festiwalu filmowego poznaje kobietę. To spotkanie sprawi, że mężczyzna będzie musiał skonfrontować się z różnymi sprawami z przeszłości…

„Aida” – 100%

Czasy wojny domowej w byłej Jugosławii. Kiedy do Srebrenicy wkraczają serbskie wojska mieszkańcy miasta znajdą się w śmiertelnej pułapce. Aida Selmanagic, pracująca dla ONZ jako tłumaczka, desperacko walczy o uratowanie swojej rodziny.

„Slalom” – 100%

15-letnia Lyz dostaje się do elitarnego klubu narciarskiego, dzięki czemu ma nadzieję na zdobycie sportowych zaszczytów. Ma jej w tym pomóc były mistrz narciarski, Fred. Czy jego bardzo surowe metody treningowe sprawią, że wyobcowana nastolatka odniesie sukces?

„Najgorszy człowiek na świecie” – 100%

Zbliżająca się do trzydziestki Julie wciąż próbuje znaleźć swoje miejsce w życiu i nie może się zdecydować, z którym mężczyzną związać swoją przyszłość. Towarzyszymy jej przez cztery lata, w trakcie których próbuje poukładać swoje życie.

„Luzzu” – 100%

Luzzu to nazwa tradycyjnej łodzi rybackiej, którą zmagający się z duża konkurencją Jesmark wykorzystuje do połowów. Kiedy jego nowonarodzony syn będzie potrzebował drogiej operacji, przywiązany do tradycji i uczciwy maltański rybak będzie musiał znaleźć sposób na szybkie zdobycie pieniędzy. W ten sposób zetknie się z lokalnym czarnym rynkiem.

„Sabaya” – 100%

Wstrząsający dokument. Po masakrze Jazydów dokonanej przez terrorystów z ISIS w irackiej prowincji Sinjar tamtejsze kobiety zostają uprowadzone i zamienione w niewolnice seksualne. Grupa mężczyzn rusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż, by odbić porwane Jazydki.

„Burmistrz” – 100%

Charyzmatyczny Musa Hadid zostaje wybrany na drugą kadencję na stanowisku burmistrza Ramallah. Zależy mu na odnowieniu i upiększeniu otoczonego przez izraelskie wojsko palestyńskiego miasta. Przez dwa lata ekipa dokumentalistów śledziła starania burmistrza, próbującego zarządzać miastem w wymagających okolicznościach.

„Pająki z papieru” – 100%

Niedawno owdowiała Dawn nie może sobie poradzić z faktem, że jej córka, Melanie, planuje wyjechać na studia. Obawiająca się samotności Dawn popada w coraz większą paranoję. Kochająca córka ze wszystkich sił stara się pomóc zmagającej się z coraz poważniejszymi urojeniami kobiecie.

„Ul” – 100%

Fahrije to zaradna i niezależna kobieta, której mąż zaginął podczas wojny domowej w Kosowie. Aby utrzymać dzieci zakłada z innymi kobietami spółdzielnię sprzedającą miód domowego wyrobu. Jednak jej działalność nie podoba się konserwatywnej społeczności, w której rola kobiet jest jasno zdefiniowana. Fahrije będzie musiała walczyć o szczęście swoje i swojej rodziny wbrew wszelkim przeciwnościom losu.

Zobacz też:

„Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror” – 100%

Dokument opowiadający o fenomenie tzw. horrorów folkowych i tego, jaki wpływ miały na anglosaską kulturę. Twórcy filmu starają się zrozumieć, dlaczego tego typu filmy wciąż są tak popularne oraz jak obcowanie z nimi kształtuje współczesne społeczeństwo.

„Kobieta, która uciekła” – 100%

Kiedy jej mąż wyjeżdża w podróż służbową, Gamhee spotyka się ze swoimi trzema przyjaciółkami na przedmieściach Seuolu. Ich spotkania na pozór są spokojne i uporządkowane, jednak w każdym ze spotkań pojawia się element napięcia.

„Reguły gry” – 100%

Dokument opowiadający o trojgu młodych transpłciowych sportowcach starających się stawiać pierwsze kroki w poważnych zawodach sportowych. Zmagają się z wieloma przeciwnościami losu oraz z różnymi reakcjami społeczeństwa. Poznajemy ich motywację oraz to, jak radzą sobie z życiowymi wyzwaniami.

„Azor” – 100%

Bankier z Genewy, Yvan De Wiel, przybywa w latach 80. ubiegłego wieku do Argentyny rządzonej przez dyktatora Jorge Videlę. Ma zastąpić swojego poprzednika, który zniknął w tajemniczych okolicznościach. W dusznej, złowrogiej atmosferze wszechobecnej podejrzliwości stara się wykonywać swoją pracę, jednocześnie starając się dowiedzieć, co stało się z poprzednim bankierem.

„Summer of Soul” – 99%

Film dokumentalny przybliżający widzom legendarny Festiwal Kultury Harlemu, który odbył się w 1969 roku w parku Mount Morris. Miał on promować kulturę, modę i historię czarnoskórych Amerykanów. W dokumencie znalazły się między innymi wcześniej niepublikowane występy Steviego Wondera, Niny Simone, Mahalii Jackson, B.B. Kinga i wielu innych.

„FBI kontra Martin Luther King” – 99%

Dokument opowiadający o zmasowanej inwigilacji walczącego o prawa obywatelskie Martina Luthera Kinga, którą prowadziły FBI oraz amerykańskie władze. Twórcy filmu przedstawiają system represji oraz zorganizowanego rasizmu, korzystając z wielu materiałów archiwalnych oraz pomocy historyków i świadków wydarzeń.

„Znaki szczególne” – 99%

Kilka miesięcy po tym, jak zaginął jej syn zmierzający do granicy USA, Magdalena rusza na poszukiwania. Zdeterminowano, by dowiedzieć się, co się stało z chłopakiem, kobieta musi stawić czoła niebezpiecznej organizacji przemytniczej. W poszukiwaniach syna pomaga jej niedawno deportowany z Ameryki Miguel. Wspólnie starają się dowiedzieć, co stało się z jej synem.

„Minari” – 98%

Koreańczyk Jakob Yi planuje stworzyć własną firmę i w poszukiwaniu lepszego życia przenosi się wraz ze swoją rodziną do Kalifornii. Choć reszta familii wcale nie jest zadowolona z przenosin, wspólnie stawiają czoła nowym wyzwaniom, starając się wtopić w nowe miejsce, jednocześnie dbając o zachowanie własnej tradycji.

„Matki równoległe” – 98%

Dwie kobiety – Ana i Janis – spotykają się na szpitalnym oddziale porodowym. Mają różne podejście do rychłego macierzyństwa. Kilka słów, które ze sobą zamieniają, sprawią że ich losy oraz losy ich dzieci splotą się ze sobą w przyszłości.

„Ojciec” – 98%

Nagrodzony Oscarem Anthony Hopkins wciela się w rolę zmagającego się z demencją 80-latka. Jego kochająca córka Anna ze wszystkich sił stara się zapewnić mu opiekę i bezpieczeństwo, co staje się coraz trudniejsze z każdym dniem.

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?