Najlepsze cytaty Beaty Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz w filmie "Zakochani"

Ta znana aktorka, choć nazywana jest pierwszą damą polskiego kina, potrafi bardzo dosadnie się wyrażać. Poznaj najlepsze cytaty Beaty Tyszkiewicz.

Beata Tyszkiewicz – hrabina kina

Beata Tyszkiewicz określana jest hrabiną nie bez powodu – urodziła się 14 sierpnia 1938 roku w hrabiowskiej rodzinie. Miejsce urodzin absolutnie przystawało do małej hrabianki – był to pałac w Wilanowie. Zagrała w około 120 filmach, a ze względu na swoją urodę bywała często obsadzana w rolach arystokratek. Wspaniała aktorka jest również znana ze swoich „złotych myśli”, którymi chętnie się dzieli – a język ma ostry i dosadny, choć nie pozbawiony humoru i dystansu do życia. Dlatego niektóre cytaty Beaty Tyszkiewicz stały się już kultowe.

Najlepsze cytaty Beaty Tyszkiewicz o damach

„Prawdziwa dama pije, pali i przeklina. I naturalnie ogląda się za mężczyznami. To jest moja recepta na damę. Nic złego w tym nie widzę. Potrafię mieć ze sobą na różnych przyjęciach taką małą srebrną piersióweczkę, bo czasem się trzeba rozgrzać, a czasem się postawić”

„Dama powinna mieć zawsze pieniądze na to, żeby wrócić taksówką”

„Nie mam pojęcia [co to znaczy być damą]. Jest to określenie, które do mnie przylgnęło, ale ja damą nigdy się nie czułam. Mój wuj mówił: dama nigdy się nie spieszy, a ja nie spełniam tego warunku, zawsze gdzieś pędzę i nie mam czasu. Damą jest kobieta, która nie sprawia sobą kłopotu. Dama musi znać swoje miejsce”

Aktorka o mężczyznach

„Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby jakiś mężczyzna wziął mnie za rękę, kiedy ja tego nie chciałam. Mężczyźni doskonale wyczuwają przyzwolenie kobiet”

„Nigdy nie próbowałam polegać na mężczyznach. Lubię zależeć wyłącznie od siebie. Staram się mieć do wszystkiego odpowiedni dystans. Do miłości również. W gruncie rzeczy wiem, że mogę liczyć tylko na siebie i to mi odpowiada” 

„Mężowi nie zawsze o wszystkim trzeba mówić. Nie jest naszą przyjaciółką, ale partnerem. Trzeba uszanować jego wady i nie walczyć z nimi za wszelką cenę. Mąż musi czasem pobyć sam czy w gronie kolegów i nie należy być o to zazdrosnym” 

Cytaty Beaty Tyszkiewicz o wieku

„Wiek to bardzo względna rzecz. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, ile już za mną, a ile przede mną. W życiu na wszystko jest czas, ale najważniejsze, aby tego czasu nie marnować”

„Na pewno nie chciałabym mieć znów 25 lat. Jeszcze raz dojrzewać, przechodzić przez te rozterki – nie, dziękuję bardzo”

Beata Tyszkiewicz o pieniądzach

„Jak się słucha telewizji to słyszymy, że pieniądza można pożyczyć albo wygrać. To jest nieprawda. Pieniądze trzeba zarobić”

„Jak się pożycza pieniądze, to jak mówiła moja mama – wydasz cudze a będziesz musiała oddać własne”

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 100 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

ZOBACZ TEŻ:

Powiązane

Wyniki Lotto 4.10.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia] i EuroJackpot

Wybory parlamentarne 2023. Kiedy będziemy wybierać posłów i senatorów?

Jak zabezpieczyć róże przed zimą?