Najdziwniejsze wydarzenia 2021 roku [TOP 10] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Najdziwniejsze wydarzenia 2021 roku [TOP 10]

Najdziwniejsze wydarzenia 2021 roku [TOP 10]

,

Poznaj 10 najdziwniejszych wydarzeń 2021 roku. Dowiedz się, jakie wyjątkowo dziwaczne historie wydarzyły się w mijającym roku.

Amerykańska agencja informacyjna UPI przygotowała zestawienie 10 najdziwniejszych informacji, które relacjonowała w 2021 roku.

12-latek bije rekord Guinnessa z zestawem klocków Lego

Haddon Haste, 12-letni mieszkaniec amerykańskiego miasta Louisville w stanie Kentucky pobił rekord Guinnessa po tym jak złożył zestaw klocków Lego Millennium Falcon z serii „Gwiezdne Wojny” w czasie 1 minuty i 59.72 s. Jak powiedział Matthew Haste, ojciec nastolatka:

„Jestem dumny ze swojego syna za ciężką pracę, jaką wykonał w trakcie przygotowań do bicia rekordu i jestem wdzięczny organizacji za zachęcenie go do zrobienia czegoś znaczącego w tym nader trudnym roku”.

Aligator w rzece Connecticut

W sierpniu tego roku Joseph Matteson z West Springfield w stanie Massachusetts spacerował wzdłuż rzeki Connecticut, kiedy udało mu się uwiecznić niezwykły obiekt pływający w wodzie. Okazało się, że był to nie żyjący w tym rejonie USA aligator. Według wielu specjalistów zwierzę nie przeżyłoby zimy w tym rejonie zimy, jednak znaleziono je cztery miesiące później w dopływie: w rzece Westfield. Długie na 1,5 m zwierzę wyjęto z wody na początku grudnia i umieszczono w schronisku dla dzikich zwierząt.

Krowa zdjęta z drzewa

Władze Luizjany poinformowały o niezwykłej akcji ratowniczej: pracownicy służb publicznych, wspólnie z cywilnym ochotnikiem uratowali krowę, która w wyniku lokalnej powodzi spowodowanej huraganem Ida utknęła na drzewie nieopodal autostrady. Z pomocą pił mechanicznych ucięto gałęzie, dzięki czemu można było opuścić wystraszone zwierzę na ziemię.

Nastolatki podzieliły między siebie 3 mln dolarów

Dwóch 19-latków z Tennessee, Wyatt Close i Brandon Thompson, zatrzymali się w lokalnym sklepiku. Jeden z nich namówił kolegę do zrzucenia się na kupon loterii. Okazało się, że w sklepie nie było kuponu który chcieli kupić, więc zamiast tego wybrali dwie zdrapki, dzieląc się rachunkiem. Okazało się, że wygrali w ten sposób 3 mln dolarów. Zdecydowali o podzieleniu wygranej na pół. Zapowiedzieli, że pieniądze przeznaczą na oszczędności, inwestycje i nowe domy.

Nagroda Dysona dla pewnego wynalazku

Gremium przyznające nagrodę Jamesa Dysona, która ma na celu „zachęcać, inspirować i nagradzać wynalazców rozwiązujących problemy”. Nagrody przyznaje się w różnych krajach. Wyróżnienie z Niemiec otrzymała Rebecca Weiss – absolwentka Uniwersytetu w Monachium, która wymyśliła metodę męskiej antykoncepcji zwaną COSO, polegającej na zanurzaniu jąder w kąpieli ultradźwiękowej przez kilka miesięcy. Międzynarodową nagrodę Dysona zdobył zespół naukowców z uniwersytetu Narodowego w Singapurze, którzy wynaleźli biomedyczne ubranie mierzące ciśnienie.

Zobacz też:

Wyjątkowo rzadki homar

Poławiacz homarów w amerykańskim stanie Maine dokonał niezwykłego odkrycia, gdy na początku listopada znalazł wyjątkowo rzadkiego homara w kolorze „waty cukrowej”. Homar, któremu nadano imię Haddie uniknął losu swoich pobratymców i nie skończył na talerzu. Zamiast tego trafił do centrum naukowego Seacoast Science Center w mieście Rye.

Nielegalne piwo

Browarnik z Bostonu, Samuel Adams, stworzył 12. wersję swojego piwa o nazwie Utopia, kosztującego 240 dolarów za butelkę. Piwo zawiera 28% alkoholu i jego sprzedaż jest nielegalna w 15 stanach: Alabama, Arkansas, Georgia, Idaho, Missouri, Mississippi, Montana, Karolina Północna, New Hampshire, Oklahoma, Oregon, Karolina Południowa, Utah, Vermont i Wirginia Zachodnia.

Kobieta wygrała 2 mln dolarów z kuponu, który dostała w prezencie

Karen Urtecho Sandrez, mieszkanka Charlotte w Karolinie Północnej, w czerwcu wygrała 2 mln dolarów. Nie musiała płacić za kosztujący 20 dolarów los – dostała go w prezencie od przyjaciela.

Najwyższy kulturysta

Opisywaliśmy już historię Oliviera Richtersa. Mający dokładnie 218.3 cm wzrostu Richters jest holenderskim aktorem i kulturystą. To, że jest najwyższym człowiekiem w tej kategorii biuro Guinnessa zweryfikowało w kwietniu 2021 roku. Znany jako „Holenderski Gigant” Olivier Richters fanom kina może być znany z roli Ursy w filmie „czarna Wdowa” ze Scarlett Johansson w roli głównej. Pojawił się też między innymi w jednym z odcinków serialu „Gangi Londynu” oraz w filmie „King’s Man: Pierwsza misja”.

Wygrana dzięki głosom w głowie

Nolan Steele, 78-letni mieszkaniec Sykesville w stanie Maryland, tuż przed opuszczeniem lokalnego sklepiku usłyszał głos w swojej głowie, który doradził mu, żeby kupił jeszcze zdrapkę. Posłuchał tego głosu i dzięki temu kupił kosztujący 10 dolarów los o nazwie Willy Wonka Golden Ticket, który – jak się później okazało – dał mu wygraną 100 tys. dolarów. Steele powiedział, że część wygranej przeznaczy na pomalowanie domu a resztę odda swojej żonie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >