Na co pomaga imbir?

Zdrowotne właściwości imbiru są nie do przecenienia. Pomaga i na trawienie, i na wzdęcia, na ból głowy i gardła. Działa rozgrzewająco, jest też cenionym afrodyzjakiem. Ale uwaga! Nie wszyscy powinni go stosować.

Imbir korzystnie wpływa na proces trawienia, może niwelować wzdęcia, może przeciwdziałać zakrzepicy żył, jest używany wspomagająco przy wysokim poziomie cholesterolu.

Na bóle i obrzęki

Stosowany jest w terapii migreny, jego właściwości odkażające mogą pomóc na ból gardła. Jego właściwości przeciwbólowe wykorzystywane są w leczeniu bólów miesiączkowych. Pomaga na obrzęki, może pobudzić krążenie, działa także rozgrzewająco. Jest to ceniony afrodyzjak. Herbata z imbiru to środek wspomagający leczenie bólów mięśni i stawów. Jako środek wspomagający, uwaga, wspomagający, ale nie zastępujący leczenie, stosowany jest w terapii takich dolegliwości, jak: problemy z koncentracją, zapalenie płuc, opuchlizna, wymioty i nudności, problemy z nieświeżym oddechem, zapalenie oskrzeli, migrenowe bóle głowy, choroba lokomocyjna.

Kto nie powinien stosować imbiru

Nie powinny brać go osoby, które cierpią na hemofilię, wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy, refluks żołądkowo-przełykowy. Nie jest także wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Korzeń imbiru może wpływać na działanie preparatów, których używamy, kiedy mamy problemy z ciśnieniem. W takim wypadku nie jest wskazane spożywanie zbyt dużych jego ilości.

Herbatka z imbirem

I na koniec, przepis na herbatkę z imbirem: Świeży korzeń obierzmy ze skórki, pokrójmy na kawałki lub zetrzyjmy na tarce, wrzućmy go do małej ilości wrzącej wody. Gdy woda na nowo zacznie wrzeć, wrzućmy torebkę z herbatą i dodajmy jeszcze tylko plasterek cytryny.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zdrowiu? Słuchaj programu „Szlachetne zdrowie” w Radiu Pogoda codziennie o 11:30!

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi