Gwiazdy sceny – jak naprawdę się nazywają?

Fot. Wikimedia Commons

Dowiedz się, jak naprawdę nazywają się Twoi idole i dlaczego w pewnym momencie swojego życia ci muzycy postanowili występować pod pseudonimem i zrezygnować z prawdziwego imienia i nazwiska.

Ich sceniczne imiona znają wszyscy. Czy jednak wiecie, jak naprawdę się nazywają? Teraz możesz sie tego dowiedzieć.

Ringo Starr – sir Richard Starkey

Słynny perkusista grupy The Beatles zaczął używać pseudonimu Ringo Starr za młodu, jeszcze zanim zaczął współtworzyć legendarną Czwórkę z Liverpoolu. „Ringo” pochodziło od jego umiłowania do pierścieni, które nosił, zaś Starr zaczerpnął po tym, jak jego solówki perkusyjne zaczęto nazywać „Starr Time”.

Rihanna – Robyn Rihanna Fenty

Artystka z Barbadosu używa swojego drugiego imienia, choć wielu ma problem z jego wymową. Sama piosenkarka zdradziła, że trzeba wymawiać je tak: „Ree-anna”.

Bob Dylan – Robert Zimmerman

Na początku lat 60. bard śpiewał w klubach Minnesoty piosenki swych idoli Woody’ego Guthrie i Hanka Williamsa, używając artystycznego pseudonimu Bob Dillon, który później przekształcił w: Bob Dylan. Ten drugi pseudonim się przyjął i już pozostał do dziś.

Bono – Paul David Hewson

Lider słynnego zespołu U2 swój pseudonim przyjął od łacińskiego zwrotu „Bono Vox” („dobry głos”), jakim określił go jego najlepszy przyjaciel Gavin Friday.

Shakin’ Stevens – Michael Barratt

Ten walijski piosenkarz pop i rockandrollowy przez lokalne media nazywany był „walijskim Elvisem”. Jak powiedział muzyk w wywiadzie dla „Dzień dobry TVN”, swój pseudonim zaczerpnął od szkolnego kolegi, który podczas gry w baseball trzymał kij w ten sposób, że nazywano go „trzęsący się Steve”. Artysta uznał, że to doskonały pseudonim również dla niego.

Elton John – Reginals Kenneth Dwight

Słynny artysta pseudonim wymyślił pod koniec 1968 roku. Imię „pożyczył” od saksofonisty Eltona Deana, zaś nazwisko od brytyjskiego bluesmana Long Johna Baldry’ego.

Lady GaGa – Stefani Joanne Angelina Germanotta

Piosenkarka w wywiadach opowiadała, że zmieniła imię, bo Stefani według niej miało brzmieć jak „wiecznie udręczona artystka”. A dlaczego Lady Gaga? Ponieważ jest fanką słynnego utworu grupy Quenn.

Jay-Z – Shawn Corey Carter

Raper, gdy jeszcze chodził do szkoły, miał przezwisko „Jazzy”. A gdy podrósł i chciał zrobić karierę w show-biznesie, uważał, że jego prawdziwe imię i nazwisko są zbyt długie, więc wykorzystał swój dziecięcy pseudonim.

Stevie Wonder – Stevland Hardaway Morris

Na początku kariery artysta podpisał kontrakt płytowy z legendarną wytwórnią Motown. Gdy jego utwory okazały się wielkimi hitami zaczęto go nazywać „Małym cudownym Stevem” (Little Stevie Wonder). Artyście spodobało się to określenie i zostało już z nim na dobre.

Bruno Mars – Peter Hernandez

Gdy artysta był dzieckiem, jego ojciec nazywał go Bruno, na cześć zapaśnika Bruna Sammaritano, którego miał przypominać. Nazwisko wzięło się stąd, że podczas jednego z wywiadów piosenkarz zażartował, że pochodzi z innej planety.

Sting – Gordon Matthew Thomas

Były frontman The Police, inaczej niż pozostali muzycy, swój pseudonim zawdzięcza matce, która od najmłodszych lat tak na niego wołała. Artysta żartuje, że tak długo jest nazywany Stingiem, że już nawet nie zna Gordona.

Katy Perry – Katheryn Elizabeth Hudson

Swój pierwszy album wydała jako Katy Hudson, ale potem doszła do wniosku, że za bardzo kojarzy się to z aktorką Kate Hudson. Korzysta więc z nazwiska Perry, czyli panieńskiego nazwiska swojej matki.

Miley Cyrus – Destiny Hope Cyrus

Celebrytka jako małe dziecko cały czas się śmiała, więc wołano na nią „Smiley”, co potem skrócono do „Miley” i tak już zostało.

Może Cię zainteresować:

Chcesz poznać historie z życia gwiazd? Włącz Radio Pogoda codziennie o 22:00 i słuchaj wywiadów z największymi gwiazdami kina i muzyki!

Dlaczego zmienili imię?

Jak naprawdę nazywa się Elton John?

Jego prawdziwe imię to Reginals Kenneth Dwight.

Dlaczego perkusista "The Beatles" nazywał sie Ringo?

„Ringo” pochodziło od jego umiłowania do pierścieni, które cały czas nosił.

Skąd wziął się pseudonim "Bono"?

Od łacińskiego określenia „Bono Vox” („dobry głos”).

Powiązane

Wyniki Lotto 29.11.2022, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Ekstra Premia i EuroJackpot]

„Ślub od pierwszego wejrzenia 8” – będzie dodatkowy odcinek.

Disney+: premiery grudzień 2022 [Filmy i seriale]